Melyik a legkönnyebben tanulható idegen nyelv?
én is így voltam mint te csak én a némettel. Megcsináltam az angol nyelvvizsgát, és utána elkezdtem eszperantót tanulni 11 után nyáron. Szeptemberben megcsináltam a nyelvvizsgát, és az egész igénybe vett 3 hónapot.
Szerintem ha csak a papír a lényeg, akkor ezt válaszd.
Ha komolyabb nyelv kell pl a diplomához, akkor a spanyolt.
Mondjuk én tudtam, h gazdasági szakra akarok menni, ahova egy szakmai nyelvvizsga kell, azt majd megcsinálom angolbol.
A legkönnyebb az eszperantó, de az nem igazi nyelv, nem jó semmire.
A legkönnyebb természetes nyelvek az újlatin nyelvek: a spanyol, olasz, francia, portugál. A francia és a portugál kicsivel nehezebb ezek közül, valamint szerintem az olasz hajszállal nehezebb a spanyolnál.
Az angol nehézségben kb. a franciával van egy szinten, vagyis a legkönnyebb nyelvek közé tartozik. Egyébként az eredetén kívül kb. minden szempontból úgy viselkedik, mint egy újlatin nyelv.
Minden nyelvben vannak szavak, így a szavak tanulását nem lehet megspórolni. Ha a problémád a szavak tanulása, akkor számodra nincs könnyű nyelv.
Számodra nem az a kérdés, hogy melyik nyelv könnyű, mert akinek az angol és a francia nem megy, annak a spanyol vagy a portugál se menne. Én a hozzáállásodat látom problémásnak. A nyelvtanulásban az abszolúte legdöntőbb tényező a motiváció, és ez nem üres duma, hanem nagyon kézzelfogható okokból így van. Akit érdekelnek olyan dolgok, amik egy idegen nyelven vannak, azok az idegen nyelven olvasnak akkor is, ha minden 2. szót szótárazni kell és keserves munka az egész. Ilyen kemény munka mellett viszont az ember villámgyorsan megtanul egy nyelvet. Ehhez az kell, hogy célja legyen a nyelvvel. Nagyon erős motiváció a francia mellett pl. az, ha valakit baromira érdekel a francia forradalom és Napoleon, és letölt egy rakás korabeli újságot, aztán megpróbálja megfejteni őket. Vagy baromi erős motiváció a német mellett, ha valakit érdekel a II. világháború, és mondjuk német filmhíradókat néz, vagy Hitler-beszédeket és Goebbels-cikkeket olvas.Erős motiváció az angol mellett, ha valakit érdekel a tengerbiológia, és ennek angol nyelvű szakirodalmát próbálja kisillabizálni. Erős motiváció a spanyol mellett, ha valaki Spanyolországban él. Erős motiváció a norvég mellett, ha norvég barátnőd van stb.
NEM jó, teljesen téves dolog abból kiindulni, hogy "nyelvvizsgát akarok, ezért tudni akarok angolul". Mit olvas az, aki "angolul akar tudni"? Semmit, vagy nyelvtankönyvet, utálja az egészet és mindent elfelejt. Ha persze érdekelne az angol irodalom, akkor olvasnád Woolfot vagy Sterne-t vagy Orwellt vagy mittudomén, ha érdekelne a francia irodalom, akkor olvasnád Proustot vagy Sartre-t, persze eredetiben, és akkor nagyon gyorsan fejlődnél, mert nagy erőfeszítéseket tennél.
Szóval ha valami iránt érdeklődsz, amihez idegen nyelven kell olvasni/hallgatni valamit, akkor meg tudsz gyorsan tanulni egy nyelvet. Ha "nyelvet tanulsz", mert kell a papír, akkor szenvedés lesz az egész. Nyelvet akkor tanul gyorsan és sikeresen az ember, ha elsősorban nem "nyelvet tanul".
ma 14:55
Mi nehéz a francián? (OK, hallás után érteni nehéz - de az angolt is az).
ma 15:40
NEM. Ugyanis ha a papír motivál, akkor nem "vezet" semerre. Ha valamit tudni vagy élvezni akarsz, akkor megfelelő könyveket olvasol, rádióműsorokat hallgatsz, filmeket nézel és így rengeteget tanulsz. Ha a papír motivál, akkor nem érdekel az, ami mondjuk angolul vagy franciául van. Nem érdekelnek az angol és francia szövegek. Vagyis nem érdeklődve olvasol/hallgatsz/nézel, hanem kényszerből, és úgy kb. 10-szer annyi munkabefektetés tanulni, mint érdeklődve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!