Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Németet, angolt már tanulok, jövőre választhatok még egy nyelvet. Oroszt válasszam, vagy inkább a franciát?
2010. máj. 12. 19:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
egyértelműen francia :)
2010. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából nekem is az tetszik jobban :)

Várok további válaszokat!

2010. máj. 12. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
mindkettő hasznos, a francia az EU 2. nyelve, de az orosz is hasznos egy európai számára. szóval sztem dönts az alapján, amelyik jobban tetszik. sztem én is a franciát választanám, kb. ugyanolyan nehéz lehet mindkettő, és az orosznál meg kell tanulni a cirill betűs írásmódot is.
2010. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Mi az, hogy az EU második nyelve? Mind a 23 hivatalos nyelv egyenértékű, nincs semmiféle sorrend.
2010. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát énis oroszt tanulok 2. nyelvnek az angol mellé. Azt mondták nekünk, hogy aki közgazdasággal vagy kereskedelemmel esetleg turizmussal akar foglalkozni annak orosz nagyon jól jön, mert arra felé nyit a gazdaság... A franciát nálunk nem támogatták, azt mondták a tanárok, hogy az igazából csak az Eu központjában pl. Brüsszelben hasznos és Fr.országban. És mivel én nem ilyenre pályáztam, ezért nem erre mentem..

Ja meg az orosz abból is jó, hogy utána nagyon könnyen megérted a szlovákot, vagy horvátot, szerbet is egy kicsit, de mikor Prágában voltunk a nyáron 3 év orosztanulás után a boltban meg a jegyvásárlásnál megértettek, pedig nem csehül hanem oroszul beszéltem. Megondolandó.. attól függ, hogy hol és miként tervezed a jövődet. :)

2010. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a cirill betű megtanulása kb 2-3 hét, és menni fog. A nyelvtan úgy egy tankönyvnyi ideig (ami nálunk 1 év volt) kicsit nehéz, de azután arra a 6 esetre épül minden, és nagyon könnyű megtanulni. A szavak egyszerűek, csomó magyar tő megtalálható bennük (persze fordítva, onnan kerültek hozzánk), a kiejtés meg tökjó :) A kultúrán sokat lehet nevetni, és én nagyon szeretem. Amugy pedig amiatt, hogy régen kötelező volt, kevesen tanulták meg rendesen, szóval ma nagyon kivételes és megbecsült dolog, ha vki beszél oroszul. Biztos, hogy előnynek fog számítani. De te tudod. Ha nem vonz, akkor ne válaszd, mert úgy nagyon rossz nyelvet tanulni, hogy nem szereted beszélni.. :)
2010. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is az oroszt választottam, előttem leírtak pár jó érvet mellette :)
2010. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az orosz hasznosabb.
2010. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én is az oroszt választanám. még sosem tanultam, de tetszik, és tényleg hasznosítható. tény, h a francia is, mert az EU-ban Brüsszel miatt tényleg fontos, de én 5éveig tanultam, és nem olyan egyszerű, mint amilyen szépnek tűnik. igaz, h tanárfüggő is, mennyire tudod megtanulni... nekünk 3 sem tudta a fejünkbe verni... de ne az alapján döntsd el, h ki mit ír, hanem h neked melyik a szimpibb...
2010. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A francia kicsivel hasznosabb és könnyebb. Viszont a francia kb. olyan, mint az angol, és ugyanabban a kultúrkörben és nyelvi közegben mozogsz vele, mint az angollal. Az orosz más irányban nyit meg távlatokat. Ha a szláv nyelvek felé akarsz továbbmenni, vagy a Kaukázussal, Közép-Ázsiával stb. vannak terveid, akkor az orosz ott a világnyelv. Meg persze magában Oroszországban is. Gazdasági, műszaki szempontból kb. egyenlő erős nyelvek, az orosz értelemszerűen a bányászatban, energetikában stb. erősebb, a francia a csúcstechnológiában, orvostudományban.
2010. máj. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!