Melyik nyelvvizsgára menjek?
Kell nyelvvizsga a diplomához. De egyszerűen nem tudok dönteni... Van aki szerint ez, van aki szerint az a legjobb... én meg semmivel nem vagyok előrébb, már régóta tervezem de csak olvasgatok neten milyen feladatok vannak, holott ha elkezdenék készülni az egyik típusra, akkor előbb utóbb menne...
valamelyik nap nagyon sokat olvastam, aztán láttam 2012-es cikk volt, azóta szinte minden változott.
Van olyan ahol nincs hallásutáni?
Illetve az egynyelvű és a kétnyelvű között mi is a különbség?
És szótárat melyiknél is lehet?
Arra gondoltam, hogy olyanra megyek ahol szótárat sem lehet használni, mert az is csak elvonja a figyelmet.
Igazából ahogy néztem feladatok hasonlóak mindegyiknél... most akkor mi alapján döntsek?
24 F
Igazából már leállamvizsgáztam, csak ez az egy dolog kell, na meg még majd a jogsi, hogy meg tudjam kezdeni az életet. És ezt a nyelvvizsgát minél hamarabb le akarom tudni.
Mindenhol követelmény a hallás utáni szövegértés.
Dönts az alapján, mely rész megy jobban! Pl ECL-nél nincs nyelvtani rész, szinte csak szókincs, cserébe a hallás utánija nehezebb az átlagnál. Mindnek van valami sajátossága. Nem tudom melyik nyelvől mennél, de én a BME-t ajánlom.
Szia! Én a BME-n voltam, leírok pár dolgot, ami hasznos lehet.
Először is mindenhol van hallásértés, azt nem tudod kikerülni, de nem mindenhol egyforma nehézségűek. Bátran merem ajánlani a BME-t, ugyan én olaszból voltam középszinten január elején. Korrekt volt, megoldhatóak a feladatok. Két feladat van, 10-10 kérdés. Az elsőben válaszolni kell a kérdésekre, a másodikban 3 közül kell kiválasztani a jó választ.
Szerintem most már minden írásbelin lehet használni szótárat, és érdemes is. Hidd el, hogy abban a szituációban jól fog jönni, ideges mindenki, ilyenkor nagy segítség, ha van mire támaszkodni, persze azt is ésszel kell használni, és csak olyat megnézni benne, amit tényleg nem tud az ember. BME-n van 3 feladat, inkább szövegértést, mintsem nyelvtani tudást mér, egyáltalán nem vészes. A végén van 2 baráti levél. Nekem nem volt időm gyakorolni előtte, de, ha teheted, mindenképp gyakorold a levélírást, ugyanis figyelni kell a szavak számára, bekezdésekre, stb, nagyon hamar ki lehet csúszni vele az időből.
Diplomához elég az egynyelvű vizsga, a kétnyelvűt általában csak phd-hoz követelik meg, de ebben nem vagyok biztos. A kétnyelvűn plusz fordítási feladat van, ami miatt talán egy kicsit nehezebb lehet, mint az egynyelvű, de ez inkább egyén függő, kinek mi megy jobban.
A szóbelin pedig nagyon kedvesek voltak a tanárok. Én nagyon izgultam, ami meg is látszott a teljesítményemen, de ahhoz képest, amire számítottam, egyáltalán nem pontoztak le. Ha valamit nem tud az ember, nem erőltetik, mennek tovább. Itt is 3 feladat van. Először kérdéseket tesznek fel, ami bármi lehet a megadott szóbeli témakörökön belül. Az fontos, és engem eléggé meglepett, hogy nem szabad személyes dolgokról beszélni, kizárólag általánosságban. Nem kérdezték, hogy ki vagyok, mi vagyok, csak, hogy honnan jöttem, aztán tértek is rá Olaszország turizmusára és földrajzára. Utána két képet tesznek eléd, választanod kell, hogy melyikről akarsz beszélni. Fontos, hogy ne a képről beszélj, hanem a témáról, ami fölé van írva. A témákat egyébként megtalálod a bme honlapján. Kb. 25 tétel van, amit érdemes előre kidolgozni. Ez kb. 5 perc, aztán jön egy szituációs feladat. Én arra számítottam, hogy egy rövid beszélgetés lesz, pl. arról, hogy vegyek egy színházjegyet, vagy ilyesmi, de nem. Egy féloldalas szöveget kaptam, amit össze kellett foglalni, majd elmesélni egy barátomnak. Meg voltak adva segítő mondatok, amik alapján beszélni kellett a szituációról. Pl. egy kempingezésből tértél haza, ahol ez meg az történt, és beszámolsz róla. Szóval inkább egy rövid történet mesélésnek mondanám, de ez sem olyan vészes, gyakorolni kell csak előtte.
Összességében bátran merem ajánlani. Egyébként az origósat én azért nem választottam, mert a hallásértésnél magyarul kell megadni a válaszokat, ami szerintem nehezebb, hiszen akkor mindent meg kell értened, de ez talán megint csak egyén függő.
Remélem, tudtam segíteni.
21/L
Igen tudtál valamelyest
én a dexam és a telc között gondolkozok
Sok időbe telt a felkészülés?
Illetve te suliban készültél fel vagy nem?
3-4 hónap alatt készültem fel, egyedül otthon. Persze ha lett volna az egyetemen egy jó tanár, aki tud segíteni, akkor kértem volna a segítségét, de így alakult...Abban a pár hónapban szinte mindennap foglalkoztam a nyelvvel.
Előtte megvolt már egy alapvető tudásom hozzá, még gimiben kezdtem tanulni, de szerintem koránt sem tudtam eleget ahhoz, hogy átmenjek a vizsgán. Ezért próbáltam minél több szót megtanulni, konkrétan készítettem egy kis szótárat magamnak. Muszáj volt nekiállnom magolni, hogy januárra valamennyire felkészült legyek...Kb.3000 szó szerintem az a mennyiség, ami már elég, hogy átmenjen vki középfokon...Plusz kidolgoztam a szóbeli témákat, meg átnéztem a nyelvtant. Megoldottam pár magnós feladatot, amit neten találtam, és kb. ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!