Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az új német tanárom katasztróf...

Az új német tanárom katasztrófa, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja diplomázott és az a legnagyobb baj h azt csinálja h órán feladja pl a szöveghez való kérdéseket a köynvben, de nem beszélünk meg semmit, el se olvasuk közösen a szöveget és le se fordítjuk..csak a kérdésben való idegen szavaka tkrédezi meg...

Ezen felül még, ha ez nem lenne elég...teljes hangzavar van és a saját hangomat nem hallom!!!Kérdez a tanár és ugye nem hallja amit mondok, de nagyon én se..rájuk sem szól, hanem beszélget mg röhög velük! :S

Összevagyunk vonva a másik gimis osztállyal, mi vagyunk a "jó" németes csoport, de 2es tanuló is van köztük, mert nem akarták őket elválasztani, de mi vagyunk a kísérleti osztály...akkor minek jó és rosszabb csoport ha ez így van kérdme én?

Jövőre érettségi...nagyon szerettem az előző tanárunkat, és a németet is!De ez így..nagyon rossz.. :( különtanárhoz nem akarok menni..

Osztályfőnöknek szóltam, annyit mondott h kezdő és el kell nézni neki....

Mit tegyek???


2010. máj. 3. 11:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom akkor honnan szalajtották ezt a tanárt, de tényleg nagyon "kezdő"! Nem tudom, jövőre értettségid lesz...

Különtanárhoz mért nem szeretnél járni, az otthoni tanulás mellett jót tenne. Ha esetleg a pénz a gond akkor tényleg a NAGYON KEMÉNY TANULÁS válhat csak be! Az előbb is kérdeztem ,lehet direkt nem válaszoltál, hogy ez egy gmnázium ahova te jársz?

2010. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Bocsi kihagytam:)

igen gimnázium, de én szakközepes vagyok és a gimisekkel vagyunk egy csoportban(ettől az évtől)

Hát igen, nincs rá pénzem, meg igazából képes vagyok rá h magam tanuljak, mert tudok szavakat tanulni meg mondatszerkesztés is megy, csak így felejt az ember

2010. máj. 3. 20:31
 13/25 anonim ***** válasza:
Aha, így értem. Nem tudok mást tanácsolni: kitartás :D
2010. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

huhh hátt én ezzel nem értek egyet h majd belejön :)

mert attól h több ideig ott van attól szigorúbb nem lesz hanem továbbra is elvan ott az osztálytársaival...

szóval az első kommentelőnek gondolom annyira nem volt rossz tanára... nekem van és elvileg én németül tanulnám a föcit középsuliba de egyszerűen röhej a tanár nálunk... mindenki azzal nyugtat h majd belejön mert még csak kezdő..

hátt sztem nem.. jobban nem fog tudni németül.. és ugyan úgy nem fog tudni későbbse rendet rakni..

úgyhogy marad sajnos neked is az otthoni tanulás ha érettségin jó akarsz lenni és nem akarsz visszafejlődni emiatt a tanár miatt...

2010. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

köszi h megértesz!

A némettudását nem bátom, csak nem poénból kapott diplomát, meg szokott krédezgenti németül néha..de ez az óra munka...nem írom le mégegyszer, te is láttad:/ hiába szólnék bárkinek...itthoni szorgalom kell tudom:(

2010. máj. 4. 21:17
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
szólj osztályfőnöködnek hogy talán intézzen felé néhány szót!
2010. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál, de már megvolt h szóltam neki!

Annyit mondott h kezdő és el kell nézni neki... de annyiban szólt neki h a másik osztály magatartásával csináljon vmit, ez meg volt egy órán, az is röhögve, de azóta semmi

2010. máj. 8. 19:00
 18/25 anonim ***** válasza:

ismerős... nekünk az irodalom tanár ilyen... mi gyenge osztály vagyunk és alig lehet motiválni a gyerekeket, hogy elővegyék a könyvet, vagy minimum a füzetet. A tanár most diplomázik és ezt a friss tudást úgy adja elő nekünk mint valami egyetemi tanár... olyan szavakat, kifejezéseket használ amiből alig értünk valamit. Persze rákérdezzünk, de minden szavába nem kérdezhetünk bele... rendszeresen jegyzeteltem a szavakat és itthon mindig rákerestem, mert tényleg gondom volt, hogy nem értek semmit...

aztán végül is nem sokra mentem vele, mert utána is folytatta a bonyolultabbnál-bonyolultabb szavakkal... ennyit róla, és a tanítás nála sz*rt se ér. Nála 50-60% a kettes, pedig tudja Ő is, hogy nekünk a 20% is néha istenes...

No mindegy, már leérettségiztem (írásbeli megvolt). Már csak szóbelin kell látnom a tanárt, és majd tovább cseszteti a többieket..


egyébként minden tanárnak megvan a saját tanítási módszerre, de ha az nincs meg, akkor a stílusa.. nem hiszem, hogy sokat fog változni a tanár. Ha a gyerek látja, a tanáron a félelmet vagy, tudják róla, hogy új akkor nem feltétlenül veszik komolyan, és a tanár talán fél pár rossz diáktól akik beszólhatnak neki vagy basztathatják ezért inkább röhög ő is...

ezeket tapasztaltam az új irodalom tanárnál, amikor elkáromkodta magát, utána saját magán röhögött... az ilyen tanárt kiveszi komolyan?

Szerintem bírd ki! Ennél szörnyűbb tanárok is vannak. pl: akik semmit sem tanítanak, mindig videóztatják az osztályt... hidd el, ha nem is sokat segít, de legalább tudod miből kell készülni jövőórára.

2010. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy a háttérből irányítva érd el, hogy lecseréljék. Nekünk volt egy jó némettanárunk kezdetben, aztán lecserélték egy szintén pályakezdőre. Az alatt az idő alatt nemhogy nem tanultunk, de folyamatosan butultunk.
2010. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
hát igen ez a lehetőség is fennáll, tanár csere... viszont nem minden esetben engedik meg. Nálunk 100% nem, hogy nem engednék, de más tanár messziről kerül minket, hogy még helyettesíteni se kelljen bejönni. Ha jó osztály vagytok, kevés problémával, akkor szóba jöhet a csere :)
2010. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!