Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvet...

Szerintetek milyen nyelvet érdemes tanulni angol és német után?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 10:57
1 2
 11/16 MrQ válasza:
24%
Én az orosz tudnám javasolni! A jövő nyelve sokak szerint, de ha nem akkor a spanyolt vagy a franciát esetleg a japánt vagy az olaszt!
2010. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
50%

Azt amit akarsz!

Én szívem szerint japánt szeretnék és neki is álltam. :P

De a franciát csak azért mert hát egy csajnak azért kell a romantika. :D F/15...

2010. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
41%
Spanyol, nézz utána hány országban beszélik és meglátod nagyon fontos. Miami-ban a reptéren spanyolul beszélnek és csak utána angolul.
2010. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%

Nem szabad elhinni, hogy egy nyelv attól fontos, hogy sokan beszélik. Az is fontos, hogy KIK beszélik.


A németet csak 100 millióan beszélik, de ebben a 100 millióban sokszor annyi egyetemi professzor, fizikus, kémikus, informatikus, fejlesztőmérnök, író, társadalomtudós, művész stb. található, mint mondjuk az egymilliárd kínai vagy az 500 millió spanyolul beszélő ember között. Nincs értelme sok százmillió paraszt vagy ruhagyári szalagmunkás nyelvét tudni. Tudósok, tanárok, mérnökök, üzletemberek nyelvét ellenben igen.


Ezért lesz a német, vagy pl. a japán még sok évtizedig fontosabb az 5-ször annyi ember által beszélt mandarinnál. Ezért lesz a német, a francia és az orosz (meg a japán) még sokáig fontosabb a spanyolnál, amit egyetlen középerős európai országban beszélnek, valamint kéttucat vicc kategóriás országban.


A távoli jövőben, azaz 20-30 év múlva a spanyol jelentősége valószínűleg megnő, utoléri a franciáét és a németét. A portugál ugyancsak fontos nyelv lesz. De az angol toronymagasan vezetni fog akkor is, a német és francia is az élbolyban lesz, a kínai pedig továbbra sem lesz sehol.

2010. máj. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7%
Atya úristen! A világ legundorítóbb nyelve a francia... legalább is szerintem. És szerintem semmi romantika sincs benne, meg különben is nehogy már benyaljunk azoknak a r*hadékoknak. Ráadásul ha úgy beszélsz mintha hánynod kéne, az egyáltalán nem romantikus. Ha romantikát akarsz akkor szerintem a német bőven elég. Amúgy meg a spanyollal mész a legtöbbre, hiszen egész Közép- és Dél-Amerika beszéli, Brazíliát kivéve, plusz még ott van Spanyolország is.
2010. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg a spanyollal mész a legtöbbre, hiszen egész Közép- és Dél-Amerika beszéli"


Igen, ásóbotokkal a földet szurkáló parasztok, meg jó esetben Suzuki-gyári munkások.


Még jó ideig nulla lesz a spanyol nyelv gazdasági jelentősége globális szinten.

2010. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!