Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgások...

Felsőfokú angol nyelvvizsgások! A középfok után mennyi idő kellett míg eljutottatok a felsőfokig?

Figyelt kérdés
Magántanárhoz vagy csoportba jártatok, esetleg suliban tanultátok az angolt? Egynyelű vagy kétnyelvű nyelvvizsgát tettetek le? Heti hány órában jártatok angolra és emellett mennyit tanultatok rá otthon?
2010. máj. 1. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. másfél év volt, a gimnáziumban tanultam heti 3 órában. Mondjuk rengeteg angol könyvet olvastam közben, amik érdekeltek. A felsőfokú nyelvvizsga nemcsak nehezebb, hanem könnyebb is a középfokúnál, főleg a szóbeli része, a középfokú ugyanis csak agyatlan hétköznapi témákról, udvariaskodásról stb. szól, míg a felsőfokún értelmes dolgokról lehet társalogni.
2010. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyetértek az első hozzászólócal, ha vannak ötleteid és véleményed a dolgokról, nem kell nagyobb szókincs és körmönfont nyelvtan, csak magabiztosság. Persze legyen helyes, amit mondasz. Én csak felsőztem, de más nyelvből megcsináltam mind a 3 szintet előtte. Célirányosan egy típusra készülj, néha többre mész, ha érted a feladat logikáját. Időben szerintem nem lehet behatárolni, attól is függ Te hogyan tanulsz nyelvet: Logikusan megjegyzős, vagy magolós vagy. De ha kitartó vagy, biztos sikerül, sok szerencsét!
2015. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-3 év
2015. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!