Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német vagy az Olasz nyelv...

A német vagy az Olasz nyelv tanulása a 'könnyebb'?

Figyelt kérdés
Most vettek fel gimnáziumba és ott ugye 2 nyelvet kell tanulni. A egyik az Angol lesz (most is azt tanulom, úgyhogy az mondhatni az alap :D) és a 2. nyelvnél lehet választani a Német és az Olasz közt. Melyik a "könnyebb nyelv"? Én az olaszon gondolkodok mert a német nekem valahogy nem tetszik, de ha mondjuk az Olasz nehéz akkor a Német is megfelel. :) Hozzáteszem hogy tudom, hogy egyik sem könnyű...
2010. ápr. 26. 17:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
az olasz a könnyebb, a németnél (főleg ha nem vagy jó nyelvekben) a ragozásnál qvára be lehet fürdeni...
2010. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

háát én hülye barom németet és olaszt tanulok együttxD

a német szerintem könnyebb. lehet, hogy vannak benne bonyolult dolgok, de mivel nagyon rendszerezve van, szinte mindent táblázatba lehet foglalni, kis magolással könnyen megjegyzed, később meg már az egész egymásra épül. Meg hát hasznos is:)

olasz húúú... nekem a gyengém. két éve tanulom, és egy jó mondatot nem tudok összeraknixD nekem nagyon nem megy. Meg nehéz is a kettőt összeegyeztetnem. szerintem németet, angol mellett könnyebb az:):)

2010. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szerintem a német nem nehéz. igaz én 10 éve tanulom a nyelvet és szeretem is, talán pont ezért könnyű számomra.
2010. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az olasz tenyleg konnyebb valamennyivel viszont ha a nemet nyelvre idot szansz es tanulsz ra akkor sokat fog meg erni :)
2018. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!