Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német vagy az Olasz nyelv...

A német vagy az Olasz nyelv tanulása a 'könnyebb'?

Figyelt kérdés
Most vettek fel gimnáziumba és ott ugye 2 nyelvet kell tanulni. A egyik az Angol lesz (most is azt tanulom, úgyhogy az mondhatni az alap :D) és a 2. nyelvnél lehet választani a Német és az Olasz közt. Melyik a "könnyebb nyelv"? Én az olaszon gondolkodok mert a német nekem valahogy nem tetszik, de ha mondjuk az Olasz nehéz akkor a Német is megfelel. :) Hozzáteszem hogy tudom, hogy egyik sem könnyű...
2010. ápr. 26. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az olasz könnyebb, ám a német hasznosabb...
2010. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

állítólag az olasz könnyebb, a német picit nehezebb.


én angol-olasz nyelveket tanulok, ezt a kombinációt tudom ajánlani. :)


előnyök:

- egy-két hét alatt a fejedbe megy az írás-olvasás [tudsz úgy tollbamondást írni, hogy fogalmad sincs, mit írsz, de többnyire helyes az írásképed], a kiejtés könnyű, hamar szokható.

- szerintem angolra azért is kényelmes az olaszt "rádobni", mert segít egymásnak a két nyelv, a latin alapú szókincs miatt. sok mindent szinte meg sem kell tanulni, mert már ismerni fogod, és így kevesebb időt kell ráfordítani a szótanulásra.

- ha komolyan gondolod, mindenféle kulturális, művészeti, történelmi dolog nyitva lesz előtted, az olasznak köszönhetően.

2010. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is olaszt tanultam az angol mellett, sokkal könnyebb és szebb, mint a német, bár tény, hogy a német hasznosabb.
2010. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az angol a főbb szókincsre latint használ, de a kötőszavak és a legalapvetőbb szavak germán eredetűek.
2010. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én angolt és németet tanulok gimnáziumban, hasonlóan, mint te fogsz. Az olaszt nem ismerem, de mondhatom, hogy a német nagyon is hasonlít az angolhoz. Mindkettő germán eredetű.

Én a németet ajánlom.

2010. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az olasz sokkal könnyebb, egyben nem jó kb. semmire. A német nehéz, és az egyik leghasznosabb idegen nyelv.


A német nagyon hasznos, ha műszaki vagy ipari területen fogsz dolgozni, de a vendéglátásban, külkereskedelemben is hasznos. Németország Magyarország legfontosabb külker. partnere és befektetője, de Ausztria és Svájc is fontos partnerek. Németország egyben a világ harmadik legnagyobb hatalma fejlett ipari technológia és tudomány szempontjából.


Az olasznak csak Olaszországban van komolyabb haszna, kismértékben lehet használni a vendéglátásban és kereskedelemben.


Ha a nyelvek mennek neked, akkor tanulj németül. Ha nagyon nincs nyelvtehetséged és a nyelvtanulás gyötrelem számodra, akkor tanulj olaszul, mivel az egy pofonegyszerű gyógynyelv, majdnem mint a spanyol.

2010. ápr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

tegnap 20:05


A német germán eredetű, de nem az eredet az érdekes gyakorlati szempontból. A gyakorlatban fontosabb az, hogy az angol és olasz nyelvtan nagyon hasonlít, és a szókincs kb. harmada közös. A német nyelvtan ezzel szemben erősen eltér az angoltól és alig van közös szavuk (csak néhány hétköznapi szó közös).


Az angol nyelvtudás nagyon megkönnyíti a francia és spanyol tanulását. Kicsit kevésbé, de az olaszét is. A németét alig.

2010. ápr. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

az mér baj ha most nem egyezik?

összedől az ég?

megtanulod és nem lesz vele semmi gond.ennyi

nem kell most izélni hogy:

"jaajjjj most nem egyezik meg ez most más mint az...uhh ez a szó most nagyon eltér..." stb.

most nem mindegy?

ha tanulod úgy is jó lesz:)

2010. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A nyelvtanulás a gyengém, az számomra magasan a legnehezebben tanulható. Ezért keresem a könnyebbet :)
2010. ápr. 27. 13:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Nah én mindkettőt tanultam, angolt viszont soha. A németet nagyon nehéz megérteni, rengeteget kell magolni és nem jön össze egyhamar a nyelvvizsga vagy az érettségi (pedig sokat ér).Az olasz sokkal dallamosabb, könnyebb, több benne a logika. Én mindkettőből érettségiztem és 4 év olasz szemben a 12 év némettel(+nyelviskola), mégis az olaszom lett jobb. :)
2010. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!