Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljam meg az szavakat...

Hogy tanuljam meg az szavakat angolból hogy meg is maradjon?

Figyelt kérdés
Épp egy knyvet olvasok plusz cikkeket angolul és amelyik szót nem értem azt kiírom. De hogy tanuljam meg őket? Olvasgassam őket vagy hogy? Ti hogy szoktatok szavakat taulni? Többszáz szóról van szó...
2010. ápr. 21. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el tanulni az angolt nekem azt is tanácsolták hogy nézzek filmeket angolul de magyar felirattal játékok angolul.stb A játék az jó angolul meg marad!:))
2010. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szavakat megtanulni a legkönnyebben úgy lehet hogy mondatokba kell foglalni. Na persze attól is függ hogy milyen szakak. Mert az alapszavakat meg kell tanulni és kész. Viszont rengeteg olyan szó van, minek több jelentése van, ezeket érdemesebb inkább mondatban megjegyezni. Ezeket inkább "megszokni" kell.
2010. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja! És inkább szókapcsolatokat érdemes tanulni. Az hogy kiírsz egy szót kiragadva egy szövegből az csalóka is lehet. Minél többet tudsz majd annál jobban össze fogod téveszteni, hogy mikor mit jelent.
2010. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet többszáz szót bemagolni. Egyszerűen ha folyamatosan olvasol, az ismeretlen szavak visszaköszönnek, és előbb-utóbb azt is elfelejted, hogy valaha ismeretlen volt. Persze a cikkeket és a szótárodat is olvasgathatod, lehetőleg hangosan, az segíti a rögzítést. Ennek nagy része egyébként elég, ha a passzív szókincsedben benne van, az írott nyelv nem olyan, mint a beszélt.
2010. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Fórumokat is olvasgatok és ott is vannak ismeretlen szavak, és azok az aktív szókincshez tartoznak... Írjak a szavakkal mondatokat vagy hogy lenne a leghatásossabb?
2010. ápr. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!