Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg a rendhagy...

Hogyan tanuljam meg a rendhagyó igéket angolból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy kaptam 150 (abból 20-30-at tudok) rendhagyó igét megtanulni: ige 1., 2., és 3. alakját, de azt se tudom hogyan fogjak hozzá...:S

A jelentésüket (amelyeknek nem tudtam már megtanultam) már tudom.


Valaki valaki praktikával? Hogy sikerült megtanulni őket?


És nekem van rá 2 napom (tegnap kaptuk). Péntek 7. órára kell - szóval, ha nagy gáz még aznap is tudom tanulni, de ma meg holnap szeretném inkább.


Előre is köszönöm :-)


2010. nov. 17. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Húha, 150 az elég sok, nem is tudtam, hogy van ennyi rendhagyó ige =D (még csak 8.-os vagyok, mi max. 50-et tanultunk)

De én úgy tanultam meg őket, hogy azért ezekben is fel lehet fedezni egy bizonyos logikát.

pl. sink-sank-sunk

sing-sang-sung


vagy


wear-wore-worn

tear-tore-torn


Szóval szerintem elég jól látszik, hogy vannak igék, amelyekben ugyanazok a magánhangzók vannak, és ugyanúgy helyezkednek el, azoknál általában ugyanúgy képezzük a 2. és 3. alakot.

Tehát én megtanultam egyet közülük, és aminek ugyanolyan volt a hangzása, azt már automatikusan tudtam, hogy hogyan kell. =)

(persze azért utána mindig megnéztem, hogy igazam volt-e...)

2010. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Odaülsz a könyv elé és bemagolod
2010. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem olyan vészes ha 2 napod van rá. Ahogy írta az első, fel lehet egyfajta logikát fedezni bennük. Én szavakat úgy tanultam, hogy megtanultam 10et, ismételtem párszor. Újabb 10-et, ismételtem, majd hozzáismételni az első 10-es adagot. Megtanulsz ötvenet, az kb 2-3 óra, pihensz egy fél órát vagy egyet, megtanulsz még ötvenet. Másnap kicsi ismétlés, aztán újabb 50, egy pihenés, ismétled az egészet néhányszor és megvagy.
2010. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=416jfi6RkoU

Hallgasd meg nagyon nagyon sokszor:D Bele fog égni az agyadba.

2010. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!