Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diploma megszerzéséhez ugyebár...

Diploma megszerzéséhez ugyebár szükség van egy középfokú "C" típusú nyelvvizsgára. Már majdnem mindenhol kikötés az, h. EU nyelvből (eszperantó, lovári kilőve) de mi a helyzet a JELNYELVvel?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
nem hiszem hogy elfogadják, bár nem tudom biztosan. de amúgy véleményem szerint jó lenne ha csak tényleg beszélt nyelveket fogadnának el,hiszen egy diplomával rendelkező ember igenis beszéljen 1-2 idegen nyelven.
2010. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
nekünk anno azt mondták, amiből tudunk hozni szakmai folyóiratot, azt elfogaják.
2010. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még nem fogadják el, de 2009. októberétől államilag elismert önálló nyelvvé tették a magyar jelnyelvet, szóval idő kérdése, hogy elfogadják. Én elég sokat jártam utána, de sajnos az én főiskolámon nem fogadták el, pedig nemcsak középfokú vizsgával rendelkezem, hanem a tolmácsképzést is elvégeztem.
2010. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért nem lehet megtanulni az angolt legalább középfokon?!?

A B2 tulajdonképp csak társalgási szint, semmi garancia nincs rá, hogy ezzel megértenél mindent kint vagy legalábbis simán tudnál munkát vállalni..

egy nyár alatt, intenzív tanulással, simán fel lehet készülni egy középfokú cére, pláne ha csak általános, és nem kell még a szaknyelvi résszel is foglalkozni

a munkáltató is figyeli milyen nyelveken beszél a jelentkező, az angol már szint alap követelmény, akinek nincs, hanem helyette eszperantó meg lovári meg ilyen 'hasztalan' nyelvek vannak, esélye nincs, fel sem veszik.


Annyi jó és ingyenes anyag van a neten is, melyek segítenek az angol nyelv tanulásában, nem hiszem el, hogy nem megy...

2010. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azzal én is egyetértek, h. jó ha az ember beszél legalább 1 idegen nyelvet, mert alap, h. akkor könnyebben boldogul, sőt. De had döntse már el mindenki saját maga, h. akar-e nyelvet tanulni, és ne legyen rákényszerítve csak a diploma miatt! De ez csak az én véleményem.

A jelnyelv nekem nem „kiskapu” lenne (ha igen, akkor inkább pl.: az eszperantót választanám), csecsemő és kisgyermeknevelő szakra megyek és majd siket-néma gyerekekkel szeretnék foglalkozni.

Ettől függetlenül én is szeretnék nyelvvizsgát angolból, vagy németből VALAMIKOR.


Egyébként az utolsó válaszolótól meg azt kérdezném, ha olyan egyszerű az angol középfokú, miért nem tudta átvenni a diplomáját az egyetemi hallgatók 40%-a a nyelvvizsga hiánya miatt?


A válaszokat mindenkinek köszönöm!

2010. ápr. 14. 21:05
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Érdemes kehet utánanézni, mert lehet, hogy ,,kénytelenek'' elfogadni


[link]


ha az egyetem a Szabályzatban slamposan fogalmazta meg a követelményeket, akkor bele lehet majd kötni jogásszal. A jelnyelv nyelvészeti értelemben NYELV, teljesen független a beszélt magyartól, és áll mögötte egy önálló kultúra is.


Nem tudom, mit jelent az a fogalom, hogy ,,EU-nyelvek'', van-e egyáltalán ilyen fogalom. Az EU-nak nyilván vannak hivatalos nyelvei, de ez valószínűleg nem egyetlen fogalom, hanem sokféle értelemben vannak az EU-ak nyelvei. (Gondolom első körben vannak nyelvek, amiket az EU szervei hivatalosan használnak a felszólalásokon, a központi hivatali doksik elkészítésénél, aztán meg gondolom vannak különböző elismert nyelvek, kisebbségi nyelvek, a lovári nyelv és a magyar jelnyelv ebben szinte biztos benne van).


Ha slamposan fogalmaztál meg a Szabályzatban az ,,EU-nyelvek'' fogalmát, akkor lehet a dékánnak/rektornak írni, és később esetleg akár ügyvédi felszólítást is küldeni. A már egyszer leírt (és Kari Tanács által elfogadott) szabályzatot ugyanis alacsonyabb szinten önkényesen nem módosíthatják, tehát nem mondhatják, hogy ,,ja hát azt mi úgy értettük, hogy ezek nincsenek benne''. Valószínűleg még a rektor sem értelmezheti át a már egyszer leírt szabályzatot, legalábbis rektori minőségében nem (mint a Tanács elnöke persze elvileg beterjesztheti módosításra az Intézeti Tanács elé, de valószínűleg nem fog külön ezzel bajlódni csak azért hogy keresztbe tegyen Neked, ráadásul egy ilyen módosításnak nem biztos hogy lenne visszamenő hatálya).


Szóval ha van (remélhetőleg) valami ügyetlen fogalmi slamposság, logikai kétértelműség az egyetem megfogalmazásában, akkor szerintem nézz utána a benne használt fogalmak pontos jelentésének (ha van egyáltalán). Sok fogalom nem is egyértelmű, ebben az esetben jó eséllyel meg lehet támadni a Te érdeked szerint.

2011. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rossz linket tettem be, itt javítom


[link]


itt is érdemes lehet megnézni a tényanyagot

2011. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még ezt láttam:


[link]


[link]

2011. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elgépelés javítása:

Elgépelt változat: ,,Ha slamposan fogalmaztáL meg a Szabályzatban''


Javított változat: ,,Ha slamposan fogalmaztáK meg a Szabályzatban''

2011. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat, csak ámulok, h. végre intelligens emberekkel is "találkozni" itt. Még egyszer hálás köszönet, h. idt, energiát nem kímélve, mélyrehatóan válaszoltál.
2011. jan. 21. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!