Van itt olyan, aki idegennyelvű társalgási/nyelvklubba jár (t)? Amennyiben igen, kérem ossza meg velem tapasztalatait.
Én jártam ilyenbe, szerintem nincs mitől félned. Ahova én jártam, ott a többségnek hozzád hasonló szintű volt a nyelvtudása.
Az ilyen klubok jók arra, hogy ismerkedj, jól érezd magad, ha szeretsz társaságban lenni, illetve gyakorolhasd a nyelvet, ha találsz náladnál lehetőleg magasabb szintű nyelvtudással rendelkezőt, de az a tapasztalatom, hogy egy bizonyos szint fölött nem igazán van értelme. Ha valaki felsőfokon van, akkor annak vagy anyanyelvit kell keresnie, vagy olyan beszélgetőtársat, aki vele azonos szinten áll, ha szinten akarja tartani a nyelvtudását. Nálad alacsonyabb szintűvel beszélgetni ebben nem segít.
Köszi!Volt egy 5nyelven beszélő kolléganőm és ő mindig mindenkinek beszólt,aki egy árnyalatnyival is gyengébben beszélt,mint ő. Nem szeretnék olyan helyre menni,ahol csak néznek rám,hogy ez meg mit keres itt,ha ilyen gyenge..:)mert az csak még jobban gátolna a beszédben.
Hány ember szokott ilyenkor beszélgetni? Vagy hogy megy ez? Milyen a korosztály?
Ahova én jártam, ott kb. 4-5 és 40 között változott a létszám. Nem viccelek, volt, hogy alig páran voltunk, meg olyan is volt, hogy alig fértünk be. Mikor hogy érnek rá az emberek.
A korosztályról annyit, hogy ahova én jártam, ott a klubvezető kikötötte, hogy 18-35 év közöttieket vár, mert tapasztalata szerint, mivel az idősebbeket nem zavarják a fiatalok, a fiatalok viszont nem szívesen járnak idősebbek közé, ha nincs felső korhatár, akkor nyugdíjasklubbá válik a klub (amiben egyébként igazat adok neki).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!