Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A would-ot milyen és hányféle...

A would-ot milyen és hányféle nyelvtani szerkezetben lehet használni?

Figyelt kérdés

Kezdek összezavarodni, mert nem nagyon tudom felismerni. Kivéve az I would like to... formát.

Segítenétek?


2010. ápr. 5. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Például a would like to, amely a want to szebb megfogalmazása (gyakorlatilag ugyanaz a különbség a kettő között, mint a magyar szeretnék és akarok között).

Aztán függő beszédben, múlt idejű főmondat mellett a will-ből lesz would: "I will always love you" - She told me she would always love me.

Ezenkívül a 2. és a 3. feltételes módban (conditional) a főmondatban (3. feltételesben a would után have + 3. alak). A mellékmondatban (az if-fel kezdődőben) 2. feltételesben past simple (vagy past continuous), 3.-ban past perfect (vagy past perfect continuous) használatos. Példák:

Ha volna időm, segítenék neked. If I had time, I would help you.

Ha lett volna időm, segítettem volna neked. If I had had time, I would have helped you.

2010. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A would feltételes módra állítja át az utána lévő igét. Rém egyszerű dolog. Like = szeretni valamit. I would like = szeretNÉm. Mert ugye feltételes mód. Ennek megfelelően, ahogy az előző válaszoló is mondja: I would sleep = aludnék, I would have slept = aludtam volna, I would have been sleeping = aludtam volna (folyamatos), stb. stb. Függő beszédben a "will"-ből lesz "would". Mivel a would a will múlt ideje voltaképpen.


Még van két további használata, de ez választékosabb beszédben kerül elő. I called her, but she wouldn't answer = Hívtam, de nem válaszolt. Illetve: As a child I would often have strange dreams. = Gyerekkoromban gyakran voltak furcsa álmaim. És ennek a mintájára lehet használni.

2010. ápr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 6. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!