Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Óvodás korom óta angolt tanulok, felsőfokú nyelvvizsgám van és imádom a nyelvet, tudok angolul gondolkozni, beszélni és szeretem is. Most azonban az új rendszerben ahhoz, hogy másoddiplomázzak nyelvvizsgát kell szereznem egy másik nyelvből is, azt szeretném megtudni, hogy melyik az a nyelv ami a leginkább megfelelő lenne úgy, hogy az én agyam, az angolra és a magyarra van ráállva. Gondolkoztam a francián mivel az hasonlít az angolra, de kiejtés szempontjából annyira más, hogy még nekem is fáj ha megszólalok. Időm van, mert a sulit még csak most kezdem majd, de szeretném a lehető legkönnyebb nyelvet választani. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 5. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ami viszonylag elég jól hasonlít az angolra (mondjuk a koreaihoz vagy a magyarhoz, vagy az izlandihoz képest), az a német, francia és olasz.

Bár mindegyik általam említett nyelvben van ragozás, míg az angolban igencsak kevés, ezért úgy gondolom, hogy ezt a fajta a logikát még fel kell fedezned nyelvtanulás közben, de hamar fog menni, szinte biztos vagyok benne.

2010. ápr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg angol után könnyű a németet megtanulni. De nem tudom. Én most tanulom 9. éve az angolt, idén vettem fel a németet. Nekem eddig könnyű. Bár én szeretem is a németet.
2010. ápr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát...ottvan ugye a spanyol/olasz, mindkettő újlatin nyelv, ahogyan a francia és a román is, de az előbbi kettő állítólag kimondottam könnyű nyelv{és a spanyolt hát enyhénszólva sokan beszélik a világon}, a kiejtésük sem nehéz. A német hasonlít az angolhoz, de a gondolkodásában azért elég sok eltérés lehet; a kiejtése könnyű. A svéd állítólag egy viszonylag könnyű nyelv, hasonlít az angolhoz és a némethez is(az utóbbihoz jobban), igaz sokkal kevésbé hasznos, mint a német, spanyol, francia stb. Diplomaszerzés céljából szokták választani az eszperantót, azt nem beszélik sehol, viszont állítólag nagyon köknnyen és gyorsan megtanulható, egyszerű nyelv(mivelhogy ezért is lett létrehozva). A franciáról azt mondják, hogy nehéz, kiejteni is, meg a nyelvtana is{a hangzása valakinek bejön, valakinek nem}, de hasznos nyelv; de hasznosság és könnyűség szempontjából a spanyol lenne a megfelelő nyelv neked szerintem :)
2010. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, olaszra vagy oroszra gondoltam én is, de az orosz is elég nehezen beszélhető nyelv. A némettel az a baj, hogy egyszerűen kiver tőle a víz.
2010. ápr. 5. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Szívesen. Az olasz is lehetséges, csak úgy gondoltam, hogyha már megtanulod az egyiket{állítólag körülbelül ugyanolyan nehézségileg a kettő, a spanyol kicsit nehezebb}, akkor inkább azt, amit világszerte beszélnek, mint azt, amit szinte csak egy országban; persze hogyha jobban tetszik az olasz, akkor természetesen azt tanuld, amelyik jobban tetszik. A német melyik részétől ver ki a víz? A nyelvtanjától vagy a hangzásától, esetleg mindkettő? ;)


harmadik

2010. ápr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem nehéz az orosz. Csak mindent agyon ragoznak. Viszont fonetikus. Csak a hangsúlytalan magánhangzóknál van ettől némi eltérés, de az sem túl bonyolult.

A cirill abc-t ismerete viszont hasznos dolog. Bár van 1-2 országspecifikus jel, ami egy kicsikét ezt bonyolítja.

2010. ápr. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Na és az oroszban nincs olyan bonyolult igeidő rendszer, mint az angolban.
2010. ápr. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A németnek a hangzásától is meg szerintem a ragozás is túl van bonyolítva. Tehát azt biztos nem választom. A spanyollal meg az a baj, hogy tetszene és biztos hasznos is, de a nem minden egyetem fogadja el nyelvvizsgának, ahova engem most alapképzésre felvettek igen,de ha mesterre nem ide vesznek fel és az nem fogadja el akkor felesleges. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.
2010. ápr. 5. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Az angolhoz legközelibb nyelvek a francia és a spanyol. Majdnem ugyanazok az igeidők, ugyanolyan a nyelvtan, a szókincs majdnem fele közös. Gyerekjáték a spanyol az angol után. A francia egy árnyalatnyival nehezebb, de sokkal hasznosabb. Az olasz már egy kicsit messzebb van, és végképp nem hasznos, úgyhogy azt nem ajánlanám. Ha nagyon könnyű nyelvet akarsz, akkor a spanyolt válaszd, ha könnyűt, de hasznosat, akkor a franciát. A német is nagyon hasznos, de nehéz, és az angoltudás nem könnyíti meg érdemben a tanulását.


"Gondolkoztam a francián mivel az hasonlít az angolra, de kiejtés szempontjából annyira más, hogy még nekem is fáj ha megszólalok."


Néhány óra gyakorlással elsajátítható egy elfogadható francia kiejtés. Sokan túlmisztifikálják, pedig semmi nehéz nincs benne. A francia nem kínai vagy thai.

2010. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
59%
Orosz!!!!! Mindenféle képpen oroszt tanulj!! Én is azt fogok jövőre, imádom azt a nyelvet épp úgy, mint az angolt! Lehet, hogy nehezebb, de megéri, hidd el nekem!
2010. ápr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!