Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A fiúbarát hogy van németül?

A fiúbarát hogy van németül?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy ugye a fiú Jung, de ha azt mondom, hogy a barátomat, akkor meinen Jungen??

Előre is köszi.


2010. márc. 29. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meinen Freund.
2010. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

azt olvastam, hogy a Freund lehet viccesen a szeretőd, de akkor lehet a fiúbarátom, akivel szex is van??? Szóval az nem csak a barát-barát?


kösziiiiiiikkkkkkkkkeeeeeeee

2010. márc. 29. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:

A németben a a Freund-ot ugyanúgy használják, mint magyarban a barát szót: jelenthet barátot, olyan barátot, akivel együtt jársz, olyat, aki a szeretöd, stb.

Ha pontositani akarod, akkor körül kell irni a kapcsolatot.

HAbár nekem az sem világos, hogy te milyen értelemben akarod használni.

Ha olyan értelemben akarod, hogy együtt járunk: akkor a "wir sind zusammen" kiegészitést szokás használni.

2010. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszikeeeeeee.

Igen, fiúbarát, mert lány vagyok. Igen, akivel járok.

Köszi a választ.

2010. márc. 29. 13:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Szivesen
2010. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
úristen hány éve tanulod a németet?ALAPSZÓ!!!én 7 éve, de már az első évben tanultuk, LOL, bocsika, de nagyon butácska kérdés volt, azért van akkor az online szótár..-.-
2010. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

78%-os


Gondolom angolt tanult a kérdező, és ott igenis megkülönböztetik ezt: pl., ha nem kapcsolatilag barát akkor sima friend-et, ha van köztük szerelmi kapcsolat akkor nemmel megfelelően girl, és boyfriendet használ az angol. A németben nincs ilyen. A Jungét ne mond, mert az a tanár/szülő szokta mondani ebben jelentésben: Jól van, okos vagy, fiam. Mit képzelsz magadról, fiam, ki vagy te? :) :)

2010. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Régóta tanulom a németet, és megnéztem szótárban..., a nagyszótárban..., de erre vonatkozólag nem találtam meg. Azért tettem fel itt a kérdést, mert megzavart az angol! Igen, pont erre gondoltam, hogy boyfriend. Egyébként jól tudok viszonylag németül, csak ez most nem jutott eszembe, és ahelyett, hogy nekiállok még több könyvet átkutatni, gondoltam itt gyorsabb lesz... Úgyhogy, nem kéne bunkózni...

Annak, aki rendes volt, meg köszike.

2010. márc. 29. 22:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Juj, azok nem bunkózások, hanem példamondatok voltak!
2010. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
:D Nem bunkózás volt, de ha már nem is kezdőként tanulod a németet, ez alapszó akkor is!Nem hiszem h a tanárod nem mondott pl ilyen mondatokat...meg bármelyik könyv(kezdő) az elején megtalálható, úgyhogy nem volt bunkózás, inkább csak meglepődöttség, hogy alapszót nem tud vki...szótár: barát- és már ott is van....
2010. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!