Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A WILL-t és a going to-t...

A WILL-t és a going to-t mikor használjunk? Nagyon keverem mindkettőt.

Figyelt kérdés
A dolgozatban sohasem tudom eldönteni mikor will és mikor going to, kérem valaki érhetően pontokba szedve írja már le hogy kell csinálni. A VÁLASZOKAT előre is köszönöm.
2010. márc. 28. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
a will-t akkor amikor hirtelen jön az ötlet amit a közeljövőben megtennél, a going to-t meg eltervezett jövőre ami már biztos
2010. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez biztos így van? mert ha nem kitekerem a nyakad.
2010. márc. 28. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A "Will"-t spontán helyzeteknél használjuk... A "going to"-t pedig mikor eltervezzük, de még nem végleges. Pl: Lefoglaltuk a jegyet a reoülőre. A present continoues amár teljesen lefixált.
2010. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Mit akarsz te kitekerni? Örülj, hogy adott egy normális választ.

Te arra is képtelen vagy, hogy utánanézz, pedig minden oldalon le van írva.

fasz.fej...

2010. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Will: Abban a pillanatban elhatározott cselekvés, segítség felajánlása, feltételes mód, bizonyos esetekben jóslat. I'll have the steak. I'll help you. I think he'll be late. If you don't get up now, you'll miss the train.

Going to: Ahogy már mondták, előre elhatározott cselekvés illetve olyan jóslat, ami látható jelekre alapul. Pl Look at the clouds, it's going to rain. On Monday I'm going to visit my grandma.

Még lehet folyamatos jelen is, amikor le van fixálva, pl megvan a repülőjegy: On the 20th we are flying to Japan.

2010. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Remélem jó válaszokat adtatok ! mert szerintem nem és lepontoztam mindenkit! tudjátok kit nézzetek hülyének! kamuztok itten,ilyen ember nem való ide! Sok buta ossza az észt! Szégyen!
2010. márc. 29. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt te most komolyan gondoltad vagy szórakozol velünk?!!! 20.29-es angoltanár. Mert ha komolyan, akkor nincs helyed ezen az oldalon!!! Leszel szíves leírni, hogy szerinted mi a helyes. Na, nem fogok rá válaszolni, hogy valóban úgy van-e!
2010. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kell mellé beszélni! Nem érdekel hogy tanár! biztos megvan a véleménye a diákoknak róla. Sajnálom de komolyan gondolom még ha meg is bánt titeket ,de én sem vagyok hülye és nem lehet átverni, szégyen miket csináltatok a választ a kérdésemre nem is tudjátok csak okoskodtok azt várva hogy felpontozzalak. Na arra várhattok.
2010. márc. 30. 16:43
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Mi a f***nak kérdezel meg valamit ha nem hiszed el a válsazt? de csak hogy válaszoljak a kérdésedre:

Will: gépzsírral enyhített fosó-szúrásnál használják

Going to: CSAK ha terhes vagy

Az agyi szintedet elnézve ezek a válaszok teljesen kielégítőek lesznek. Ámen

2010. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!