Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amerikai angolt tanul valaki?

Amerikai angolt tanul valaki?

Figyelt kérdés
én azt szeretnék tanulni jobban tetszik mint az eredeti angol.arra vagyok kiváncsi aki amcsit tanult mennyire érti meg a standard angolt,vagy ha beszélgetett angol anyanyelvüekkel mi volt a véleményük az "amcsi" angoljárol.
2010. márc. 27. 18:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem nincs sok különbség a kettő között mindössze a kiejtésben.
2010. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Néhány szókincs- és kiejtésbeli különbség van, főleg a szlengben, de semmi különös. Én inkább azt nem tudom megérteni, hogy aki a Hochdeutsch-nak nevezett irodalmi német nyelvet tanulja, hogy érti meg a nyelvjárások beszélőit :)
2010. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Az amerikai angol az anyanyelvem, remekul megertjuk egymast az amerikaiakkal es kivaloan megertem a 'standard' angolt is. Persze van olyan akcentus, aminel nagyon koncentralnom kell, es ugy se ertek meg mindent.

Kulonos elteresek amugy nincsenek, bar a kiejtes mas, ill. nehany nyelvtant maskepp hasznalunk, es van par sajat szavunk.

Peldaul a kedvencem az az eraser, ez ugye radirt jelent, ami a brit angolban "rubber"; de mi a rubbert legfokepp a gumi ertelemben hasznaljuk (pl rubber boots) es hat onmagaban azt jelenti, hogy ovszer. :)

2010. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=wYmrg3owTRE

kb ennyi különbség van a két nyelv között :)

2010. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
thanx for the answers!
2010. márc. 27. 19:45
 6/11 A kérdező kommentje:
azt hittem a robber boots=gumicsizma:)
2010. márc. 27. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
A rubber boots gumicsizma, csak a gumira hoztam peldanak:)
2010. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mindkettöt tanultam (amcsi, brit), szerintem a leglényegesebb különbség, hogy a britek gyorsabban beszélnek.

Ezen kívül egy-két szó teljesen más, és kis kiejtésbeni eltérés is van.

2010. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ja értem ok:)melyik accentust értetted nehezebben? Ír pl.?
2010. márc. 28. 08:54
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia


Én sztem a suliba amcsi angolt tanultam. Aztán amikor kiköltöztem Angliába akkor szembesültem vele. Ha egy amcsi mondja hogy cant (kiejtve: kent(, akkor az angol megérti, de engem sose értettek meg. Majdnem egy év volt ameddigre megszoktam hogy a cant azt nem kent-nek egytik, hanem kánt. És hogy a dance, az nem densz, hanem dansz. Volt még néhány ilyen. Én az amcsit nehezebben értem. Pl eminem számokat, szeretem, de ha elöttem van a szöveg még akkor is elveszek. A legnagyobb kihivás számomra a japánok, kinaiak, arabok angolja volt. Nagyon kellett figyelenem hogy megértsem őket, na meg hát a skótok, hát az egy más világ. Otthon Mo-on sztem mindegy melyikat tanulod, és sztem az is mindegy hogy mennyire jó az angolod ha kimész külföldre, akkor rá kell állnia a fülednek, van akinek gyorsan megy, nekem egy év volt. Én elhiszem hogy jobban tetszik az amcsi, de ahhoz születni kell, azt a szlenget, lazaságot nem lehet megtanulni. De ez az én véleményem. Mindezek mellett, ha egyszer ugy megtanulsz angolul, hogy megértesz egy akármilyen rap számot, akkor tudsz, nagyon is és akkor megfogsz érteni mindenkit, teljesen mindegy hogy milyen angolt beszél

2010. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!