Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3-4 nyelven felsőfokon, vagy...

3-4 nyelven felsőfokon, vagy kettőn közel anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés

Angolul és németül felsőfokon beszélek, japánul alapfokon.

Az a kérdésem, hogy van-e értelme belekezdenem még egy nyelvbe (orosz vagy francia) és felküzdeni magamat C1 fölé, vagy inkább az angolomat és németemet tökéletesítsem (esetleg tűzzek ki célul C2-es nyelvvizsgákat). A japán túl időigényes, talán jobban járok egy európai nyelvvel. Persze hobbinak mindenképp jó :)

Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de én nem gondolom, hogy a felsőfok önmagában egy biztos nyelvtudás. Szerintem még azt is van hova fejleszteni bőven. Illetve a mai világban egyre inkább csak az angolt kérik számon. Mennyire plusz pont több nyelven beszélni?

Inkább az a jó, ha több nyelven tudom kifejezni magamat, vagy "csak" kettőn, de azon nagyon választékosan?

Végzős gimnazista vagyok és jogot szeretnék tanulni.



2015. dec. 27. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
a japánt húznám fel magasabb szintre (abból 10sor fordítás annyit fizet, mint angolból 10 oldal)
2015. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De kinek kell japén fordítás?
2015. dec. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

#2

Nem sok mindenkinek, viszont akinek tényleg szüksége van rá, az kis túlzással bármit megad egy jó japán tolmácsért.

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: az angolt tökéletesítsd, ameddig csak tudod, mert kis túlzással egyedül az számít. A német az felsőfokon is megállja a helyét, a plusz egy nyelv szerintem orosz legyen, és ha abból is, és a japánból is sikerül felküzdened magad középszint fölé, vidáman elleszel.

És nem csak te vagy így vele. Egy nyelvtudást csak fejleszteni lehet, mert mindig van hová. Egyik kedves barátom közel 20 éve tanít idegen nyelvet az ország egyik legismertebb egyetemén, és ő a mai napig azt mondja, hogy "tanulja a nyelvet". Plusz pontnak pedig plusz pont, az más kérdés, hogy egy jogi diplomához ezeknek a nyelveknek a fele is bőven elég lenne az érvényesüléshez- de ennél rosszabb hobbid sose legyen :)

2015. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A japánnal az a bajom, hogy míg azt megtanulom rendesen, az alatt másik 2-3 európai nyelvet is tanulhatnék. És addig nyilván nem ér sokat, míg nem beszélem legalább felsőfokon.

Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak nagyon tetszett a "ennél rosszabb hobbid sose legyen" lezárása.

Annyi ember fecsérli el az idejét, a nyelvtanulásnak azért talán mégis csak van értelme.

2015. dec. 28. 08:14
 5/9 anonim válasza:
A kérdésedre így önmagában nehéz válaszolni, mert teljesen attól függ, mi a célod. Én pl. japán tolmácsként dolgozom, számomra nyilván ez a nyelv a lényeg, a további nyelvek, amiket beszélek, nem jelentenek nagy előnyt a munkám során. Ha nyelvész akarsz lenni, vagy minél több országban szeretnél munkát keresni (de nem tolmácsként vagy fordítóként), akkor a több nyelv (nem feltétlenül magas szintű) tudása jelent előnyt. Ha szeretnél ösztöndíjjal eljutni valahová, akkor annak az országnak a nyelvét érdemes tanulnod nyilván.
2015. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bocs, most olvastam, hogy joghallgató leszel. Ez esetben a nyelvek tanulása inkább egyfajta "extra", a külföldi munka kevésbé jön szóba: a diplomát nehéz honosíttatni, mert a jogrendszer minden országban teljesen más. Azt mondanám, az angolt tanuld meg minél magasabb szinten, az fontos a nemzetközi kommunikációban, és a többi nyelv maradhat inkább hobbi, hacsak nem akarsz pl. nemzetközi jogász lenni Brüsszelben.
2015. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogászként angol, francia, német érdemes tanulásra, mellette lehet orosz, vagy nem anyanyelvi beszélő által ritkán ismert nyelv (arab, kínai).
2018. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-4 anyanyelv a tuti
2018. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3: Azért te nem tudsz túl sokat egyes jogi pályák nyelvigényességéről.
2018. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!