Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan helyes a mondat?

Hogyan helyes a mondat?

Figyelt kérdés

I eat to meat today lunch .

I eat meat today lunch.

Melyik a helyes, esetleg egyik sem?


2010. márc. 21. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem helyes.


Így helyes:

I have meat for lunch today.

2010. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sőt a 17:42-es sem helyes.

Így jó:

I had meat for lunch today.

2010. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

21:53-nak:

A szövegkörnyezet (ami most nincs megadva) sokat számít.

Ha még ebéd előtt vagyunk, akkor helyes az "I have meat for lunch today." Vagy még helyesebb az "I'm having meat for lunch today." Közvetlenül előtte mondva.


De ha étkezés után mondjuk, akkor valóban a te válaszod a helyes, múlt időben.


Nem tudom, hogy mi a szövegkörnyezet, csak az eat (jelen idejű akal) szóból következtettem (lehet tévesen), hogy még az ebéd előtt mondva hogyan fejezik ezt ki.


Szóval ez (is) szövegkörnyezettől függ.

Megegyezhetünk ebben? :)

2010. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

22:25!

21:53-mas vagyok! :)

Az nem jó, hogy I have meat for lunch today. (Mivel az egszerű jelen ált. általánosságot fejez ki.) Vagy a 2. a jó, ahogy írtad vagy még esetleg to be going to -val vagy will-el lehetne, mint jövő időt kifejezve. Na de szerintem ne menjünk ebbe bele, mert már megválaszoltuk a kérdésére a választ. :)

2010. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Okés. Egyébként időközben én is "lemondtam" az egyszerű jelen időről ez esetben... :)



(OFF, milyen jó lenne, ha más esetekben ugyanígy lehetne válaszokat olvasni, megvitatni, h nincs egymásnak ugrás! :) )

2010. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel teljesen egyet értek. :) Csak hát nem mindenki gondolkodik így, és valaki jobb szeret kötekedni...
2010. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!