Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket a könnyebb letenni?...

Melyiket a könnyebb letenni? Angol középfok vagy eszperantó középfok?

Figyelt kérdés
Többedszerre futok neki az angol nyelvvizsgának. 3-szor nem sikerült. Arra gondoltam, lehet hogy bele kellene kezdenem az eszperantóba. Csak a diplomámhoz kell. Az angol nagyon nehéz. Már nagyojn sok pénzemben van. Találtam most egy olyan oldalt, amelyen 16.500 ft-ért egy online tanfolyamot ajánlanak az eszpererantóhoz. Belevágjak? Tapasztalatok???
2010. márc. 20. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

az eszperantó egy nagyon könnyű nyelv (szándékosan nagyon egyszerű nyelvtannal csinálták), amit viszont az életben nem fogsz használni, és ráadásul elég sok helyen nem is fogadják el diplomához -már csak ennek is érdemes lenne utánanézned.


Az angolt nem csak a diploma miatt lenne érdemes megtanulni

2010. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy az angol ezerszer hasznosabb nyelv, de nekem csak a diploma miatt kell. Már 1 éve próbálom letenni a középfokot, de nem sikerül. :( A diplomám meg már csak arra vár, hogy felvegyem. :( Nagyon nagy szükségem van egy nyelvvizsgára. Mindegy hogy milyen. Cak könnyű legyen. Azt hallottam az eszperantót 0-ról 3 hónap alatt el lehet sajátítani.
2010. márc. 20. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, 3 hónap, de ezalatt akár az angolod is felfejlesztheted. Az eszperantó valóban könnyű, én is 3 hónap után nyelvvizsgáztam sikerrel, de elég sok mindenkit buktattak, mert sokan azt hiszik, hogy rögtön elsőre meglesz, nekem a témával nagy szerencsém volt.

Angolból nézd meg a TELC nyelvvizsgát, mert az egyáltalán nem nehéz, de megpróbálhatod az eszperantót is, hátha.

2010. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eszedbe se jusson ennyi pénzt kiadni eszperantó tanfolyamra! Vegyél egy sima eszperantó nyelvkönyvet, az eszperantó tökéletesen megtanulható egyedül. Olyan ismerőseim, akik az angollal végképp nem boldogultak (vagyis nem épp nyelvzsenik), két-három hónap alatt megtanulták középfokú szinten, és le is vizsgáztak sikeresen.
2010. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! Még várok tapasztalatokat!
2010. márc. 20. 23:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a TELC típusúval kínlódok. Mindig pár ponton múlik. Csak az írásbeli hiányzik....
2010. márc. 20. 23:43
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, hogy elfogadják-e nálatok az eszperantót?
2010. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy nem kell az írásbelit és a szóbelit ugyanabból a vizsgatípusból letenni? Ha nehéznek érzed a TELC-et, nyugodtan csinálhatod máshol az írásbelit, a TELC-es szóbeliddel együtt ugyanúgy C-típusú nyelvvizsgának számít. A lényeg, hogy mind a két rész államilag elfogadott nyelvvizsga legyen.
2010. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy a Dexam és az ECL nyelvvizsgák a legkönnyebbek.
2010. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy eszperantó nyelvtankönyvet és tanulj meg eszperantóul.
2010. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!