Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai tolmácsként mik a...

Kínai tolmácsként mik a kilátások?

Figyelt kérdés
semmi érzékem a matekhoz, jó a nyelvérzékem, angolból felsőfokon beszélek mindenféle különtanár és külföldi tapasztalat nélkül, esti sulira járok ,tehát bőven lenne időm megtanulni kínaiul egy jó nyelviskolában, aztán kína szakra menni egyetemre, tolmácsként jól megélnék?
2010. márc. 7. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. múltkor láttam kínai tolmácsot kerestek, havi 550.000Ft, az szerintem elég jo...
2010. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jahh elég szépen meg lehet ebből élni. Angolból is, de az már telítettebb egy picit.
2010. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A kínai a legjobb, de kell hozzá az angol amit már tudsz. Ma már nagyon sok minden kínai és a minőség is egyre jobb.
2010. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem is az hogy sok minden kínai, hanem a piac terjeszkedése.

Ma már ha jól tudom a világon elsők az exportban.

A fejlődésük a jövőben még nagyobb hatással lesz a világra. Az usa dominanciája visszaszorulóban...

2010. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon jók az esélyek.Azt viszont tudnod kell,hogy a kínai szakra nagyon magasak a ponthatárok(434 volt államira az idén).90% körüli érettségi kell mindenképp,egyikből emelt szinten.Szerintem angolból maradj a középnél,de azt próbáld hibátlan közelire,mert az emeltért úgysem kapnál + pontot,ha már felsőfokúd van.Töriből meg emelt szintű érettségi,90% körüli eredménnyel,ahhoz is kemény tanulás kell...Sok sikert.
2010. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó a nyelvérzékem, magyar mellett még három nyelven beszélek viszonylag jól (angol, német, olasz). A kínait egyszer elkezdtem, de nekem nem ment. Iszonyat nehéz szerintem :( Egyik évfolyamtársam folytatta a kínait, de heti 3x1,5 órában a 3 év kevés volt neki egy középfokhoz, pedig szintén jó más nyelvekből.
2010. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az írásbeli rész a nehéz benne.:)
2010. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az angol ugyanolyan jó.hova kell itt kínai tolmács?ugyan már! az is angolul beszél legalább,fölösleges kínait tanulni,angol+még egy uniós nyelv aztán szevasz
2011. márc. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!