Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS! Ez így helyes angolul?...

SOS! Ez így helyes angolul? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

"Now it's time to go to Altstadt,to meet new people and drink a bier on me!"

Mikor, hol kell a "to" ?


Köszönöm!


2010. febr. 27. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A 'meet' elé már nem kell szerintem. Az 'bier' az inkább 'beer', de egyáltalán mit szeretnél kifejezni a másoddik tagmondattal?
2010. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Szóval valami olyasmit szerettem volna, hogy 'akkor ez pont megfelelő idő arra, hogy elmenj az Altstadtba, megismerkedj új emberekkel és igyál egyet az egészségemre...' Tudnál segíteni?! Sajnos angolból nem vagyok jó :(
2010. febr. 27. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az inni az valaki egészségére talán úgy fejezhető ki legjobban, hogy "to drink a toast to sy".


Szóval a mondat: "Now it's time to go to Altstadt, meet new people and drink a toast to me!"

Ha szépen akarod kifejezni magad, írhatod, hogy "it's high time you went". (így múlt idejű alakkal) A többi marad.

2010. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. febr. 27. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a drink on sy forma azt jelenti, hogy valakinek a kontójára inni, tehát valaki fizeti azt, amit iszol.
2010. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!