Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítenél? Angolosok!

Segítenél? Angolosok!

Figyelt kérdés
Angol felvételire készülök és több dologról kell tudni beszélni.Én semmit nem tudok kitalálni a 'free time, hobbis' -ra és már 26.-ára kéne. Lécci segítsetek. :(:(
2010. febr. 25. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Elsősorban tisztázni kell, hogy ilyenkor senkit nem érdekel, h valójában mi a hobbid, tehát akármit bekamuzhatsz, amit épp el tudsz mondani olyan szókinccsel, ami lenyűgözi őket. Itt elmondhatod a kedvenc sportod (tour de franceról például nagyon sok jót el lehet mondani és ha rákeresel google-ban, a wikipédia kihozza neked angolul, így a precíz megfogalmazással sem kell bajlódnod -egyébként a wikipédia jelen esetben tényleg a barátod, nyugodtan nézhetsz onnan más sportot is-)vagy olyan alapdolgokat, mint: szeretsz olvasni, itt elmondhatod a kedvenc könyved tartalmát nagyvonalakban, vagy megemlítheted, hogy szeretsz moziba járni/DVD-zni, itt is szóba kerülhet a kedvenc film és tartalma.

Remélem segítettem

2010. febr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, bármit mondhatsz, csak folyamatosan beszélj és lehetőleg kevés nyelvtani hiba legyen benne! Senki nem fogja ellenőrizni, hogy neked tényleg az a hobbid vagy nem. Nyelvvizsgán én is olyat mondtam, ami nem igaz, mert hirtelen más jutott eszembe!
2010. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háát nem tudom, nem jártál előkészítőre, ahol megbeszéltétek a tanárral, hogy kb milyen témakörök lesznek? Mondj olyanokat, hogy In my free time, I like to reading books, playing with my cats, chatting on the computer, surfing on the net. Vagy hogy My hobbies are collecting stamps, doing gymnastics, drawing. Szólj, ha jók ezek!
2010. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az I like után nem kell to, bocsi!
2010. febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj úgy látom elkéstem, de hülye vagyok...
2010. febr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!