Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origós német középfokú nyelvvi...

Origós német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Októberben szeretnék menni német középfokú Origós nyelvvizsgára. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen az Origó nyelvvizsga felépítése középfokún? Tapasztalatok?

2015. máj. 3. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az origó honlapján vannak információk is a vizsgáról, és vannak fenn mintafeladatok is.


Én tizenegy éve vizsgáztam a Rigó utcában német középfokból, szóval nem mostanában volt. Az írásbeli vizsga ebből állt: 50 feleletválasztós tesztkérdés, ami főleg nyelvtani tudásra és szókincsre megy rá. 1 kérdés/mondat, 4 választási lehetőség, amiből ki kell választani a helyeset. Ilyen tesztet találsz a honlapjukon.

A második feladat fordítás németről magyarra. Ez általában egy rövidebb cikket jelent, kb. egy A4-es oldal harmada.

A harmadik feladat szövegértés, amihez kapcsolódóan vannak magyar kérdések és amiket magyarul kell megválaszolni.

Az utolsó feladat levélírás, két téma közül lehet választani ha jól tudom.


A szóbeli vizsga áll egyrészt hallás utáni értésből (hangfelvételes feladat) másrészt elbeszélgetésből. A hallás utáni értésnél 3x lehet meghallgatni a szöveget. Az elbeszélgetés áll egy általános bemutatkozásból, egy kép ismertetéséből és azt hiszem egy szituációs feladatból (pl. telefonálni kell valamilyen ismérvek alapján).


A híresztelésekkel ellentétben nem olyan nehéz szerintem, mint ahogy sokan mondják. Szisztematikusan fel kell készülni rá, pl. a tesztes feladatokat be kell gyakorolni, vannak tipikus, visszatérő kérdések. Ha begyakorlod akkor sínen vagy (pl. 50-ből 40-45 jó akkor már mehetsz vizsgázni, nem baj, ha az elején van akár 20 hibád is, idővel jobb eredményeid lesznek:) A többire is fel lehet készülni: fordítás, levélírás, vagy szövegértés főleg gyakorlás kérdése. Szóbelire is fel lehet készülni, magadról sok mindent tanulj meg, mit csinálsz, mik a hobbijaid, milyen a családod, stb., aztán gyakorolj képekről beszélni, bármilyen képről, az a lényeg, hogy a beszélj amennyit tudsz.

Ez az a vizsgaközpont ahol sok meglepetés nem érhet szerintem.

Sok sikert!


Infók itt:

[link]

2015. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azta! Köszönöm szépen a válaszod, nagyon sokat segített! :)
2015. máj. 5. 10:38
 3/6 anonim válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz :) Én januárban voltam nyelvvizsgázni, szerintem se volt olyan rettenetesen nehéz. Viszonylag jó magnóhallgatást fogtam ki, de ez tényleg csak a szerencsén múlik.

A teszteket tényleg nagyon be kell gyakorolni, pl. én is mikor kezdtem, akkor 50-ből 16 pont körüli eredményeket értem el, de jó alapos gyakorlás után nyelvvizsgán 48 pontra sikerült. Fontos, hogy az ellenőrzéskor nézd meg a helyes válaszokat, és gondold végig, hogy az miért nem volt jó, amit te írtál, és az miért jó, ami a válasz. Szükség esetén írd is oda mellé, hogy jobban meg tudd jegyezni, ez nagyon sokat segít.

A szövegértésben az a nehéz, hogy minden esetben csak azokat a válaszokat fogadják el, ami az ő megoldókulcsokban szerepelt, még akkor is, ha kétértelmű a kérdés, és relatíve jót válaszoltál. Tehát azt javaslom hogy a kérdéshez valamilyen szinten kapcsolódó választ írd le, hogy biztosan benne legyen az, amit ők gondoltak.

Egyébként javaslom ezt a könyvet, tökéletesen megmutatja, milyen feladatokra számíthatsz, és 15 komplett nyelvvizsgasor benne van.

[link]


Ha még szeretnél teszteket gyakorolni, ez a legjobb: [link]


Sok sikert! :)

2015. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segített! :)
2015. máj. 5. 20:28
 5/6 anonim válasza:
Szia, nem mai kérdés, de azèrt leírom hogy én miket tapasztaltam. Mi az iskolában nem nagyon készültünk a nyelvvizsgákra, de voltam origós és euro- s próbanyelvvizsgán is. Az origós szerintem egy kalap... khmmmm volt, semmi készülés nem kellett hozzá, és a fele magyar volt, szóval szerintem teljesen haszontalan. Az euros már egy fokkal nehezebb volt, de arra se tanultam mégis 80 %os lett, az se volt valami nehéz.de legalább használható, teljesen akkreditált, mindenhol elfogadott. én végül a goethés nyelvvizsgát választottam. Szerintem ne origósra menj, mert ha jól tudom, nem fogadják el mindenütt, és kétnyelvű, tehát nem hinném, hogy megfelelő képet adna a nyelvtudásodról...ha csak valamilyen papírra van szükséged, akkor inkább az eurót / ecl-t/ Telcet javaslom, az egy fokkal nehezebb csak, de mindenhol akkreditált. Sok szerencsét a vizsgához!
2015. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok:

Szerintem ha igazán " erős" nyelvvizsgát szeretnél, akk válszt az ÖSDt vagy a Goethét...lehet hogy többet kell rá tanulni, de idős van rá elég, és soikal jobban megéri egy olyan nyelvvizsga, amit külföldön is elfogadnak.

2015. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!