Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül ez mit jelent?

Németül ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy mikor a németek köszönnek el egymástól én úgy értem magyarosan azt mondják hogy "csürsz" ,de németül ez mit jelent és hogy kell írni valójában? :)

Illetve tudna nekem valaki mondani vmi olcsó helyet ahol németül meg tudnék tanulni (intenzíven, középszinten) teljesen alapoktól? Angol középszinten beszélek, de németül nagyon szeretnék megtanulni!

Köszi:)


2010. febr. 21. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tschüss. Azt jelenti, hogy szia. És úgy ejtik, hogy csüssz :-)
2010. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

nem csürsz hnam 'csűsz'

így kell irni: Tschüss v pedig Tschüß

ugyanaz mint magyarul a szia,csak nálunk azt találkozáskor és búcsúzáskor egyaránt használjuk,ők meg a Tschüss-t csak elköszönéskor(búcsúzáskor)

2010. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tschüß...így írják egész pontosan, csak nem találtam az előbb a billentyűzeten :-)
2010. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
39%
nem biztos h úgy irják pontosan,van aki két ss-el mert sok szóban a ß és a ss ua. e-maileztem már némettel ő a tschüss-t két ss-el irta
2010. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
44%
elözö vok: második vtam
2010. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. febr. 21. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor eredetileg írják így, de a német nyelv is változik és ma már alig-alig használják a ß-t. Bocs, hogy nem fogalmaztam elég pontosan, remélem jobban érzed magad, hogy kijavítottál.
2010. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a helyesirasi reformok szerint tschüss(a hosszu maganhangzok elott ß marad, egyebkent ss)
2010. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

02:21 22:10!

bocsánat nem kötöszködni akartam,csak hogy a pontos választ tudja. nem akartam belédkötni..

(02-21 21:58 voltam)

2010. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!