Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szinte a nulláról angolt...

Szinte a nulláról angolt tanulni. Hogyan?

Figyelt kérdés
10 év német tanulás után szeretnék megtanulni angolul. pár szót tudok angolul, meg néhány mondatot. nyáron szeretnék kimenni külföldre dolgozni, valószinű hogy angolul kellessz beszélnem, ezért szeretném. de hogy kezdjem el ? esetleg linkelhettek is programokat.
2010. febr. 20. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha tudsz rá szánni egy kis pénzt, akkor ajánlom az ELO tanfolyamot, nagyon jó füzeteik vannak. Én is onnan tanultam németül, teljesen az alapoktól kezdi az oktatást. Egyébként ha angol anyanyelvű országba mész dolgozni, akkor elég itthon annyira megtanulnod, hogy kb. meg tudd magad értetni, odakint úgyis radandi fog rád a nyelv, ha mindenki angolul beszél körülötted :)
2010. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most tanulok spanyolul. Szintén a nulláról kezdtem és 3 hónap alatt autodidakta módszerrel eljutottam az alapfokra az un Pimsleur módszerrel.
2010. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, egyébként angolul gyerekkoromban a rajzfilmekből tanultam meg... legalábbis az alapfok eléréséig :)))
2010. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fontosak a jó könyvek, ha egyedül tanulsz, akkor a jó hanganyag is (filmek is nagyon hasznosak erre a célra, persze angolul, esetleg felirattal).

Nekem nyelvtanból bevált Az angol nyelvtan bibliája c. könyv, szinte bármelyik könyvesboltban lehet kapni.

2010. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :)

Szöveghallgatáshoz, beszédhez: Hát én is nagyon sokat tanultam a rajzfilmekből... és már az is élmény ha kihallok egy-két szót. Állítólag az agyad raktározza ezeket a szavakat, és később könnyebben felismeri.

Nyelvtanhoz: Oxford angol nyelvtan / piros színű / az alapoktól kezdi, mindent elmagyaráz magyarul... majd begyakoroltatja azt.

Beszédhez, szavakhoz: Ezer kérdés, ezer válasz c. könyv.

panelmondatok vannak benne; és rengeteg szókincsbővítés.

- de hasznos, még az angol nyelvű könyvek olvasása... különböző szintek szerint vannak csoportosítva a könyvek .


:) ezek mind hasznosak :) de szerintem a legfonosabb a nyelv szeretete ... mert akkor szívesen tanulsz ... észre sem veszed, hogy telik az idő :)

:)

2010. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!