C1-es szint után mennyi időbefektetést igényel a C2?
Értem én, hogy nehéz, de erre már külön nem igazán lehet készülni, mert C1-es szinttel a nyelvtanuló a nyelv összes nyelvtanát ismeri, folyékonyan kitudja magát fejezni különböző témákban. Rengeteget kell olvasni, hogy a szókincs nőjön. De mégis mennyit? Azért a C2 szint sem anyanyelvi (ilyenkor a diplomás, tanult réteg nyelvhasználatához hasonlítom).
Elképesztő, hogy vannak, akik több nyelvből is eljutnak erre a szintre (relatív) rövid idő alatt. Az érdekelne, hogy ők mennyit foglalkoznak a nyelvvel. Hogyan lehetne nem anyanyelvi környezetben C1-ről C2-re fejleszteni a nyelvtudást minél gyorsabban.
Gratula. :)
Talán találj angol anyanyelvű embereket, talán jobb, ha az ilyen speciális szavakkal ismerkedsz.
És gratula, hogy eddig el akarsz jutni. :)
Valóban nagy különbség lehet a C2-es és az anyanyelvi szint között. Van több olyan polyglot akik olyan egyszerűséggel tanulnak meg ilyen szinten, hogy el se hiszi az ember.
Ez a cikk sokat segíthet: [link]
A többi cikket is érdemes szemügyre venni ha érdekel a téma.
Utolsó! Rendszeresen olvasom a blogot, nagyon motiváló tudnak lenni Luca írásai és gyönyörűen használja az angol nyelvet. Viszont ebben az írásában se ír konkrét időhosszat.
(Amúgy nekem Lomb Kató a kedvencem a híres polyglottok közül; ha nem olvastad volna még a könyveit, feltétlen ajánlom! Fantasztikus stílusa van, vicces, de mégis komoly. Ja, és Ő egyébként nem polyglottnak tartja magát, hanem lingvistának, tehát javítom magamat és őt a kedvenc lingvista példaképemnek tartom :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!