Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a német kifejezés?

Mit jelent ez a német kifejezés?

Figyelt kérdés

ich habe... sehr gern


ilyenekre gondoltam hogy vágyom rá,szeretném mert ugye nyers fordításban én nagyon szívesen birtoklom.

Leírom a szöveg környezettel:


Ich habe das ruhige,naturnahe Leben, die landliche Stille sehr gern, und nicht zuletzt die reine Luft


2010. febr. 17. 00:08
 1/7 anonim válasza:

nekem van...szívesen-ha jól emlékszem


[link]

2010. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen,de ha így fordítjuk nem igazán értelmes, mert a szöveg arról szól hogy egy városi lakos a falura szeretne költözni és ebben a fejezetben részletezni hogy mi a jó a falusi életben.

egyébként köszi,én is tudom használni a webfordítást:D

2010. febr. 17. 00:17
 3/7 anonim ***** válasza:
"Nagyon szeretem a nyugodt, természetközeli életet és a vidék csendjét, a tiszta levegőről nem is beszélve."
2010. febr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az "ich habe sehr gern" annyit jelent, hogy nagyon szeretem, nagyon kedvelem. Ezt lehet emberre is mondani, helyzetre is, élölényre, illetve tárgyra is. (De ha valakibe szerelmes vagy, akkor már nem ezt használja´k, hanem az "ich liebe ..."

A második forditása korrekt - itt Németországban is igy használjuk.


Az elsönek meg: az internetes forditókat felejtsd el, mert csak értelmetlenség jön ki belöle, az egymás utáni szavak jelentése nem azonos a mondat jelentésével, nem is szólva arról, hogy a segédigéket nem forditjuk, mert az csak - logikailag - egy rag szerepét tölti be.

2010. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

07.59-es, tudom, hogy trágya a webfodítás

de gondoltam beajánlom, hátha vkinek tetszik

2010. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem rosszat akartál, csak sokan nem is gondolnak rá, hogy ott nem kapnak normális eredményt.
2010. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő választ a 3. válaszolónak!:)
2010. febr. 18. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!