Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom az angolt, mit tegyek?

Nem tudom az angolt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Holnap írunk angolból témazárót, és egyszerűen nem tudom megérteni. A folyamatos múltat vesszük, és egyszerűen nem tudok már hetek óta rájönni, hogy mi ebben a lényeg. Az jó, hogy a szabályokat leírtuk, de össze vissza kell használni. A mondat egyik részében folyamatos múltat, a másik részében meg egyszerű múltat használunk.

Teljesen összekavarodtam, már azt sem tudom, amit eddig tudtam. Légyszi segítsetek, hogy könnyebb legyen ezt a folyamatos múltat használni! :(


2010. febr. 15. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A hoosszú és folyamatos cselekvések vannak folyamatosban, a többi simában.. :)
2010. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vadmeggy ***** válasza:
100%

Erre csak példákat tudok mondani, mert nagyon egyszerű az egész. Mindig azt rakod folyamatosba, ahol a cselekmény is folyamatos. PL--> Amikor hazaértem az anyám mosogatott. A mosogatás az egy folyamatos cselekvés tehát When i got home my mother was doing the washing up.

De lehet két folyamatos cselekvés párhozamosan is, ilyenkor mindkettőt folyamatosba kell rakni. While i was playing the guitar my dog was barking.

2010. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vadmeggy ***** válasza:
Előző: A folyamatos cselekvés mindig az amin a hangsúly van pl:(azon van a hangsúly, hogy mosogatsz és nem azon, hogy hazaérsz, mert az egy pillanatban történt esemény)
2010. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Megpróbálom így tanulni, remélem jobb lesz:)
2010. febr. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!