Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv tanulását választ...

Melyik nyelv tanulását választanád az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
olasz, orosz, francia, spanyol, holland, (angol-tudok, német-tanulok és utálom)
2010. febr. 15. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol vagy orosz! A spanyolt azért, mert elég sok helyen beszélik, és az EU harmadik vagy negyedik hivatalos nyelve. Az oroszt pedig azért mert Mo-nak elég nagy gazdasági kapcsolatai vannak Oroszországgal, és ez előnyös lehet a számodra, ha ilyen területen akarsz dolgozni.
2010. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem a francia a leghivatalosabb?
2010. febr. 15. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:

A nyelvek fontossági sorrendje:


1. angol

2. német

3. francia

4. orosz, spanyol, portugál

5. olasz, holland, japán stb. stb.


Én angolul és németül tanultam az iskolás éveim alatt, aztán folytattam a spanyollal, ami roppant könnyű angol után. Ha már tudsz angolul és spanyolul, akkor pedig a francia, olasz és portugál csak vicc. Persze ha nem ezen a vágányon akarsz továbbhaladni, akkor lehet választani az oroszt. Érdekes nyelv, és bár az üzleti életben nem olyan hasznos, mint a francia vagy a német, a látóhatárodat erősen bővíti, ha az orosz civilizációra is rálátásod van, nemcsak a nyugatira.


A helyedben fejleszteném a német tudásomat, és vagy a spanyolt, vagy a franciát, vagy az oroszt kezdeném el.


"nem a francia a leghivatalosabb?"


Franciaországban és volt gyarmatain kétségkívül :)

2010. febr. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Orosz vagy francia.

Én oroszul tanulok, nagyon tetszik meg minden, de nem könnyű. Az angolnál és németnél jóval nehezebb nekem. De hihetetlenül érdekes.

A francia pedig egyszerűen gyönyörű.

2010. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem a francia a hivatalos nyelv az euban?

igen gyönyörű nyelv. lehet h ezt választom.

2010. febr. 21. 08:32
 6/8 anonim válasza:
0%
francia??? inkább égessék ki a nyelvem!!! megnézted már melyik nyelven hányan beszélnek? mert az mutatja a használhatóságát. tehát az orosz, kinai, hindi, azokat beszélik egy pár millióan a világon. még hogy szifiliszes nemzetrontó franciák nyelvét tanulni....pff
2010. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 16:45


A franciát első és második nyelvként összesen 500 millióan beszélik, az oroszt csak 270 millióan.


Egyébként egy nyelv fontossága nem attól függ, hogy hányan beszélik, messze nem. A hindi nyelvtudás az égvilágon semmire sem jó, de a kínai sem.

2010. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
attól is függ hol akarod használni. pl az olajiparban semmire se mégy a franciával, de az orosz használható. vagy ha épp a cégnek ázsiában vannak érdekeltségei, akkor hasznos lehet a kinai, stb
2010. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!