Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgán...

Angol középfokú nyelvvizsgán milyen szituációs és képleírós feladatot kaptatok?

Figyelt kérdés
Most fogok nyelvvizsgázni,de tanárhoz nem járok,így leginkább újságokból nézek ki képeket,amikről beszélek.
2010. febr. 8. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

én origóson voltam, ott ugye 2 képet lehet húzni és abból kell kiválasztani egyet. az egyiken 3 csávó volt, horgászbot volt a kezükben és nevettek. meg volt ott valami teherautó is:D

a másik képen pedig egy diszkó volt, tele emberekkel, akik táncoltak meg ittak. ezt választottam.

a szitu meg olyan volt, hogy útba kellett igazítanom őt, mert valami nevezetességet keresett. ott összevissza beszéltem, menjek jobbra-balra, szálljon fel a buszra, menjek 5 megállót szálljon le, menjen 200 métert meg mittomén xD

egyébként sikerült :)

2010. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

euró középszinten képregényről kellett mesélnünk (én egy olyat kaptam, hogy apuka és a lánya gombászni mentek az erdőbe, de amikor hazavitték a kosarat, az ellenőr mutatta neki, hogy mérgeset szedtek. kénytelenek voltak beérni gombakonzervvel). a szituációra sajnos nem emlékszem. :(

ha van útikönyved, azzal is próbálkozhatsz, sokféle épületet, utcaképet, jelenetet van benne, ami hasznosítható.

ha képösszehasonlítás, akkor pl. számítógépes teremben ücsörgő diákok vs. afrikában palatáblára írók; vidéki lankás dombok, hegyek vs. felhőkarcolók, embertömeg.

:)

2010. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én TELC-en voltam, azon pedig nincs képleírás, és egyébként is egész könnyű. A szituációm, ha jól emlékszem az volt, hogy egy bulit kell szerveznem egy barátomnak, vagy ilyesmi, szóval elég könnyű.
2010. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén Euro. A képregény egy autós-karambolos történet volt, a három szituáció pedig jegyvásárlás koncertre, éttermi rendelés és lopás bejelentése.

Neten vannak szerintem minden típushoz mintafeladatok.

2010. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én BME-n, az egyik képen egy férfi aki az iroasztalán több kupac irattömbön alszik kimerülten, a másikon pedig bevásárlókocsi volt, emblémákkal. Szituáció pedig hogy házat szeretnék venni, meséljem el milyet, mennyiért, stb.
2010. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!