Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magamtól meg tudnám valamennyi...

Magamtól meg tudnám valamennyire tanulni angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem járok iskolába, és se időm se pénzem nincs nyelvsulira, de szeretnék angolul megtanulni. Alapfokon tudok, alap nyelvtant, szavakat tudom. Hogyan fejleszthetném magam? Megvannak az angol könyveim amiket még általánosban ill. középiskolában használtunk. Esetleg valami jó weboldal nincs?


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2010. febr. 3. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézz angol filmeket! A legtöbb dvd-n van angol nyelvű szöveg és felirat is. A kettő együtt már nagy segítség kezdőknek is. ezzel lehet gyakorolni a hallás utáni értést, és fejlődik a szókicsed. A nyelvtant szerintem tanulhatod a régi könyvekből, de biztos neten is vannak jó anyagok.

Ami még eszembe jutott, az az angol nyelvű chat, habár az nem a hibátlan helesírásáról híres...

2010. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok én is. Alapfokúm van, most középre akarok menni. Suliba nem járok, tanárra nincs pénzem.

Találtam egy jó oldalt: 5percangol, ezt írd be google-be. Fel lehet iratkozni, hetente 3-4 alkalommal küldenek anyagot. Vagy fordítást vagy nyelvtant. Korábbi anyagokat is le lehet tölteni, én például itt értettem meg az igeidőket(sajnos soha nem volt jó angol tanárom).

Ezen kívül könyvtárban van rengeteg könyv, amik kimondottan nyelvvizsgára készítenek fel és nem minden könyvtárba kell ahhoz is beiratkozni, hogy bemehess.

Nézek angol felirattal filmeket, fordítok, tanulom a szavakat, a nyelvtant- sajnos a gimis könyv nem elég. Szerintem egy írásbelihez fel lehet készülni egyedül is, viszont szóbelihez nem. Ahhoz kell valaki,akivel beszélgetsz és figyeli a kiejtést. Ha nem nyelvvizsgára kell, a kiejtés akkor is fontos.

2010. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Megnéztem az 5percangol.hu weboldalt, és nagyon tetszik. Sok mindent meg lehet onnan tanulni, úgy vettem észre. A napi leckékre is feliratkoztam. Köszi, hogy ajánlottad az oldalt.

Angol nyelven is megpróbálok filmeket nézni,de általában az a tapasztalatom, hogy a magyar fordítás(ill.felirat) teljesen más mint az eredeti.. Meg nekem pont a hallás utáni értésemmel van probléma. Biztos, hogy tudnám ezt fejleszteni? Mert valahogy nem tudom elképzelni magamról, hogy megértsek valamit, amit angolul mondanak.. Pedig ez az egyik célom, olyan klassz lenne mindent érteni tökéletesen:)

Na, köszönöm még egyszer a segítségeket és próbálom fejleszteni magam a tanácsaitokkal. Egyébként nem készülök nyelvvizsgára(nincs is még), de majd pár év múlva azért nem ártana megcsinálni a felsőfokút:)

2010. febr. 3. 19:34
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Még egy kérdésem lenne: az 5percangol.hu-n mivel kezdjem a tanulást? Melyik feladato(ka)t oldjam meg először? Te oldottál meg ott feladatokat vagy csak a napi leckét?

2010. febr. 3. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugye a nyelvtudás elemei: nyelvtan, szókincs, beszédképesség, fordítás, hallás utáni értés.


A hallás utáni értést tudod filmnézéssel fejleszteni, de csak akkor, ha már a nyelvet tudod olvasni, fordítani. Filmnézéssel nem lehet megtanulni egy nyelvet, feliratos filmmel pedig semmire se lehet menni. Amikor olvasni már folyékonyan tudsz, akkor kell filmeket nézni felirat NÉLKÜL, és elég keserves munkával, de fejlődni fog a hallás utáni értésed. Érdemesebb rádióhallgatással kezdeni, mert ott jobban artikulálnak és kevesebb a zavaró zaj, mint a filmekben. Filmekből már csak azért sem lehet nyelvet tanulni, mert nem beszélnek értelmes, egész mondatokban, nem nagy a szókincs, alacsony színvonalú a filmek nyelve.


A nyelvtankönyvben lévő szabályokat meg kell tanulni, ez nem ügy, az angol nyelvtankönyv kb. 150 oldal.


Amúgy meg olvasgatni kell. Ha érdeklődő és intelligens ember vagy, akkor olvasol. Fogsz találni témát, ami csak angolul hozzáférhető, és ezért fogsz angolul olvasni. Semmi sem fejleszti jobban az angoltudást, mint ez. Ha csak azért olvasol angolul, hogy "angolul tanulj", az egy keserves és fáradságos folyamat.

2010. febr. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Meg nekem pont a hallás utáni értésemmel van probléma. Biztos, hogy tudnám ezt fejleszteni? Mert valahogy nem tudom elképzelni magamról, hogy megértsek valamit, amit angolul mondanak.."


Ó, ezt nem elképzelni kell, hanem csinálni. A neten bekapcsolsz egy angol nyelvű rádióállomást, ahol nem zene szól, hanem hírműsorok, beszélgetős műsorok stb. Egy összefolyó halandzsát fogsz hallani. Később egy-két szó ki fog tűnni a zajból. Még később egész mondattördékek, és már azt is tudni fogod, miről beszélnek. Még sokkal később már érteni fogod a szöveget a benne elhangzó számok kivételével. A végén pedig már a számokat is érteni fogod. Mindez megjön 100-200 óra kemény, verejtékes munkával, csak merni kell belefogni.

2010. febr. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást:) Hát igen, amikor angol nyelven nézek valami videót, vagy hallok bármit, csak 1-1 szót értek belőle. Még ha ismerem is a szavakat, nem ismerem fel őket kiejtve, ahogy egy angol anyanyelvű ejti ki. Valahogy nem tudom felfogni, hogy ha keményen tanulok is, tökéletesen meg fogom érteni. De így h ezt leírtad, erőt ad rá, és bele fogok vágni! :) Köszönöm!
2010. febr. 5. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:

"Még ha ismerem is a szavakat, nem ismerem fel őket kiejtve, ahogy egy angol anyanyelvű ejti ki. Valahogy nem tudom felfogni, hogy ha keményen tanulok is, tökéletesen meg fogom érteni."


Egy nyelvet (a magyart) pontosan ezzel a módszerrel már megtanultál. Előismeretek nélkül, kisgyerekként, bután 3-4 év alatt feljutottál középfokú szintre. Most ez sokkal hamarabb fog menni gondolkodva, módszeresen.

2010. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az 5percangol-ból én főleg a nyelvtant tanultam, mégpedig úgy, hogy a régebbi leckéiket is átnéztem(amiket elküldenek e-mailben, azok fent vannak az 5percangol.hu-n is, talán 2004-től kezdve). Ezen kívül még a fordítási feladatokat is nézegettem, próbáltam fordítani. Egyszer letöltöttem vmi munkafüzetet is az oldalról, de azt nem csináltam meg :)

Szerintem keresd meg te is az összes leckét és amit hasznosnak vélsz, azt mentsd ki word-be vagy nyomtasd ki :)

2010. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!