Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetnék jobb angolból?

Hogyan lehetnék jobb angolból?

Figyelt kérdés

Már körülbelül 4. éve tanulok angolt az iskolába, de ez nekem kevésnek tűnik.Középfokú nyelvvizsgám mondjuk még nincs,de nem is vagyok kezdő angolból.

Mit csináljak hogy nagyobb szókincsem legyen és profibb szinten tudjam az angolt?


2010. jan. 29. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Járj el vmilyen képzésre iskola után, és gyakorolj! Nézz angol feliratos és angol szinkronos filmeket.
2010. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
83%
Lehet kapni olyan angol nyelvű regényeket, amik direkt nyelvtanulóknak vannak, különböző szinteken. Olvasod, szótárazod, megtanulod a szavakat. És persze angolul, felirattal nézel filmeket. :)
2010. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Olvassál sokat angolul. Aztán ne felejtsd el egy füzetbe kiírni az ismeretlen szavakat, és rendszeresen tanulni őket. Szintén hasznos lehet, hogy egy ismeretlen szót egy egynyelvű szótárban nézel meg először, vagy ha az nincs neked, akkor itt: [link]
2010. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nézz filmeket ( felirattal vagy anélkül ) , hallgass sok angol előadót . emellett ajánlom az 5percangol újságot ( tavaly októberben indult ) és a weboldalt , nagyon jó !

Ha felírtakozol hozzájuk akkor ( ingyen ) küldenek mindig vmilyen érdekes anyagot. legyen az akár egy nyelvtani szerkezet vagy hanganyag va érdekes cikk. =)

2010. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na igen.. szótanulás.. mondjuk nem sok értelmét látom a bemagolásának, egy idő után elfelejtődik :S


ti hogyan tanuljátok a szavakat? =)

2010. jan. 29. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyjából úgy, ahogy írtam. Ha sokat olvasol angolul, akkor nem felejted el a szavakat, mivel rendszeresen találkozol velük. Akkor sem felejted el, ha rendszeresen használod a nyelvet. Természetesen ha nem használod a nyelvet, hamar felejtesz, de akkor minek akarod fejleszteni?
2010. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó nem úgy gondoltam. De például biztos vannak olyan szavak amik feledésbe merülnek egy bizonyos idő után. (pl. ha nem használod)
2010. jan. 29. 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
ha olyat olvasol/hallgatsz angolul, ami érdekel, akkor sokkal könnyebben megragadnak a szavak és ha legközelebb találkozol ugyanazzal a szóval, már tudni fogod a jelentését! Ez még azért is előnyös, mert könnyebb egy szó jelentését megérteni, ha szövegkörnyezetben találkozol vele.
2010. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Rámkényszeríti az angoltanár :) Muszáj. Nyáron le akarom tenni a középfokút, és semmi más nem akadályoz, mint a szókincsem.
2010. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy ha nem tudtam megjegyezni sehogy se egy angol szót, akkor különböző mondatokat találtam ki, amibe beleillett, vagy éppen megmagyarázta azt. De télleg az a legjobb módja, hogy használd rengeteget a nyelvet, és nézz filmeket, olvass könyveket. =) A filmeket szerintem csak eleinte nézd felirattal, amikor még nem vagy annyira biztos a tudásodban. Utána már ne felirattal nézd, mert akkor csak arra koncentrálsz, hogy azt a szöveget elolvasd, és megértsd, de közben nem tudod élvezni a filmet, és nem figyelsz a kiejtésre. Ha olvasni akarsz, arra ott vannak a könyvek. =)
2010. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!