Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik "hogy" kötőszót mikor...

Melyik "hogy" kötőszót mikor használjuk angolban?

Figyelt kérdés

if that to mindhárom jelentheti a hogy kötőszót.

Angolban van valami szabály mikor melyiket kell használni.


2010. jan. 24. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Van egy-két szabály, megpróbálom összeszedni neked.

A 'to' célhatározói mellékmondatokat vezet be, olyanokat melyekre a 'mi célból', esetleg 'miért' kérdésekre válaszolunk és ezekre a válsz értelemszerűen: azért, hogy

Pl: I went to Egypt to see the pyramids.

Azért mentem Egyiptomba/Elmentem Egyiptomba, hogy lássam a piramisokat.

I came home to be with you.

Azért jöttem haza/Hazajöttem, hogy veled legyek.

Az 'if'-et akkor fordítjuk 'hogy'-nak amikor eldöntendő kérdőmondatokat (amelyeknek nincs kérdőszó az elején) riportálunk - nem tudom szebben mondanom - t.k ez a Reported Speech.

Pl: 'Do you want to come with us?', asked Mary.

Mary asked if I wanted to go with them. - Mary megkérdezte, hogy akarok-e velük menni.

'Are you Hungarian?', she asked

She asked/ She wanted to know/She enquired/ She was wondering if I was Hungarian. - Megkérdezte/Tudni akarta/Érdeklődött/Azon tűnődött, hogy magyar vagyok-e.

A 'that' is lehet kötőszó, amikor egy mellékmondatot vezet be, ilyenkor általában hogynak fordítjuk.Erről csak azt kell tudni, hogy sokszor elhagyható. She said (that) she was Hungarian. - Azt mondta, hogy ő magyar.

I told them (that) I didn't want to go - Mondtam nekik, hogy én nem akarok menni.

He must die that others might live. - Meg kell halnia, hogy mások élhessenek.

Itt azért van kivétel is, pl. az a fajta mellékmondat (már nem emlékszem mi a neve), amelyik egy főnévről ad plussz infót. Ez is elhagyható bizonyos esetekben.

Pl. I like the song (that) you wrote. - Tetszik, a dal, amit írtál.

Who was the actor that played Hamlet? - Ki volt az a színész, aki Hamlettet játszotta?

Ennyi jutott eszembe hirtelen.


.

2010. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!