Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan legyek jobb angolból...

Hogyan legyek jobb angolból évvégére?

Figyelt kérdés

Most 10.es vagyok.Jó lenne,ha évvégére négyes lennék angolból.

Problémáim:

1, Nem merek megszólalni

2, Nem jó a kiejtésem

3, Ha valamit le kell hallás után írni,akkor azt nem tudom helyesen leírni

A dolgozataim se szoktak fényesre sikerülni,volt már kettes is,legtöbbször hármas lett.


2010. jan. 21. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
tv-ben nézd az angol nyelvű csatornát, hallgass angol szövegeket. ha a családban tud valaki angolul, beszélgess vele. nem harapja le a fejed:) és talán ha már vele mersz beszélgetni, akkor mással is menni fog.
2010. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

tisztázd magadban a nyelvtant, és tanulj nagyon sok szót, kifejezést. Ha anyagilag megengedheted magadnak, járj el nyelviskolába. Nézz sok filmet angolul, eleinte magyar felirattal, utána vedd le a feliratot is. Halgass sok zenét angolul, és próbáld meg leírni a dalszöveget:) keress külföldi levelezőpartnert, így hétköznapi nyelvhasználatot is megtanulod. Amik a mindennapi életben foglalkoztatnak, vagy amikor goondolkodsz, azokat figyeld meg, hogy eltudnád e mondani angolul. Olvass angol cikkeket a neten.

A suliban pedig jobb lehetsz így simán. Persze nem tudom, hogy melyik tankönyvből tanulsz, de én a Headway-t ajánlom. Nagyon jó és érthető.

Good luck;)

2010. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A családban nincs angolul beszélő ember.

Van, amikor ha meghallok itthon valamilyen angol beszédet,már mennék is kifelé.

A mi tankönyvünk:

Intermediate channel your english ( írta H.Q Mitchell,J. Scott)

2010. jan. 21. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Az angol nyelvű TV-t hagyad a francba. Ha nem értesz belőle semmit, csak kínszenvedés.

Rosette stone programot tudom ajánlani, bár az kicsit kezdő szinte, de nem unalmas...

Vagy: [link]

Szótár, kiejtési funkcióval.

Itt pedig teszt feladatok: [link]

2010. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kell feltétlen családban beszélő ember....lehet az egy osztálytárs is aki szintén örülne ha gyakorolhatna valakivel. Manapság nagyon jó angol könyveket kapni...belinkelek egy nagyon jót:


[link]


egyszerű, jól érthető és érdekes is...jaaa és a kinézete ellenére NEM GYEREKES! nagyon is használható dolgokat találhatsz benne

2010. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Keress olyan DVDt ahol angol nyelv mellett angol felirat(különösen jó ami halláskárosultaknak készült) is van, mert ez PONTOSAN megegyezik az elhangzottakkal, hanyagold a magyar feliratot mert nagyon pongyola sokszor semmi köze ahhoz ami angolul elhangzik.Az ismeretlen szavakat írd ki és utána szótározd ki.Ne félj használni a leállítás, visszatekerés gombokat ha valamit nem értesz tisztán, nem filmezel, tanulsz.Javaslom kezdésnek Rowan Atkinson filmjeit a szép tiszta beszéd miatt.
2010. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!