Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem megy nekem?

Miért nem megy nekem?

Figyelt kérdés
Az angol. Maga a nyelvtan megy meg a kiejtés is úgyahogy, de ha hallgatok egy számot vagy nézek TV-ben angol filmet alig értek meg valamit :S Van pl ez a can, can't szavak. Hogy tudják megkülömböztetni az angolok, miközben ugyanúgy ejtik? mi úgy tanultuk, hogy a can't ot kánt nak ejtsük de sehol nemhallom így.. Van egy Metallica szám: Its me, i can't forgive me.. sokáig azthittem aztmondja its me, i can forgive, de nem.. Hogyan tudnék gyakorolni? szoktam angol filmeket angol felirattal nézni úgy valamivel jobb persze.
2010. jan. 19. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

nyugi,menni fog, csak legyél magadhoz türelmesebb :)

A can és can't-ot tényleg ugyanúgy ejtik, olvastam egy Észak-Írországban élő magyar srác blogján. Ő jól beszélt angolul, mégis néha kiborult, hogy mért nem ejtik ki ,,normálisan" a szavakat :)

2010. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hírműsorok pl. BBC. azokban szépen beszélnek. a filmek határeset (az akció teljesen felejtős), az ének meg katasztrófa.


nem véletlenül mondják rájuk, hogy olyan nyelven beszélnek, amit sosem tanultak meg rendesen.

2010. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Biztos , hogy menni fog csak nagyon sokat kell gyakorolni , sokat kell eredeti nyelven filmeket nézni és angol nyelvű dalokat hallgatni ...

mondjuk én azt szoktam csinálni amikor hallgatok zenét és nem értem az adott szót akkor mindig rákeresek a szövegére a neten és akkor jön az AHA élmény , így már értem . De mondjuk velem úgy volt h minél többet foglalkoztam vele , annál jobban ment .


Can , Can't


Nekem brit tanárom volt és belénsúlykolta h tagadáskor nem "kent" - ként kell ejteni, mint az USban hanem "kant " - ként. Annyira belém ivódott h szerintem örök életemre így fogom mondani ... =)

Amennyi ország annyiféle akcentus , szal hegyezni kell az embernek a fülét h akkor most mi is van pontosan.

2010. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Can't-ot Angliában [kant]-nak, míg Amerikában [kent]-nek mondják.
2010. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!