Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná nekem fordítani...

Valaki letudná nekem fordítani angolra? : )

Figyelt kérdés

Minden nyáron a családommal megyek nyaralni; ezek a nyaralások mindig nagyon jók, de volt közöttük egy nagy kivétel – a Londoni út öt évvel ezelőtt!

Minden még útban odafelé az odautazásunkkal kezdődött, és mindaddig folytatódott, amíg haza nem értünk. Busszal utaztunk, mert én félek a repüléstől, de az utazás hosszabb és bonyolultabb lett, mint általában, mert a buszsofőr rossz úton ment és eltévedtünk. Az általában 15 órás út 20 óráig tartott. Ez volt az első borzalmas dolog, de végül is megérkeztünk. A motel sem volt igazán jó. A személyzet nagyon udvariatlan és undok volt.

Végül a veszekedésünkért cserébe az ellátásért csak fél árat számoltak, de az ételek választéka nagyon szegényes volt, és nem is voltak finomak. Azonban, a családom és én elhatároztuk, hogy ez nem lesz gond, és hogy ez a két hét igenis JÓ LESZ – felfedeztük, hogy a strand nagyon szép és homokos, és arról is meggyőztük magunkat, hogy az időjárás nagyszerű lesz. Azonban, a harmadik napon esni kezdett az eső, és folytatta is 10 napig – így aztán a napozás odalett, az úszás odalett, minden egyéb napimádó tevékenységgel együtt. Tehát akkor, ezek helyett a dolgok helyett elhatároztuk anyuval hogy a városban fogunk sétálni az esőben és vásárolunk. Mivel azonban eredendően én jó időt reméltem, csak nyári ruhákat vittem magammal szóval nagyon fáztam.Mindez a gond még nem volt elég. Hallottuk a híreket, hogy az utazási iroda, amelyik a buszos utunkat szervezte, csődbe ment, így aztán nem volt buszunk, amelyik haza hozott volna bennünket. Kétségbeesetten telefonálgattunk, mert haza kellett jutnunk valahogy. Végül, jött egy busz értünk, de azon meg nem volt elég ülőhely, szóval állnunk kellett. Olyan boldog voltam, amikor hazaértünk, hogy megcsókoltam Budapesten a talajt. Mindent összevetve, azt gondolom, hogy ez volt a legpocsékabb nyaralásom.



2014. szept. 11. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Every year I go with my family for a holiday; these are usually very good and enjoyable - except for one, the London tour five years ago.

Everything started going bad as soon as we left and has continued to be just as bad until we've arrived back home.

We've travelled by bus because I am afraid of flying. The travel by road lasted longer and was complicated because the driver lost his way. The usual 15 hours took 20 hours. This was the first mishap, although finally we did arrive. The staff was rude and awful.

In exchange of our arguments and complaints we were charged half price for our board. Just as well, as the choice of meals was poor and tasteless.

In view of all of this, my family and I have decided that these incidents will not spoil our vacation, we will enjoy and make the best of these two weeks.

We've found the beach to be sandy and beautiful. We've talked ourselves into the weather being perfect too. Unfortunately, on the third day it started raining and didn't let up for the next ten days - so there was no sun baking, swimming or any activities in the sun to be had. So we decided with mum that instead we will walk in the rain in the city and do some shopping. Again, misfortune has continued, since as I was hoping and expecting summer weather, I have only packed light, summer clothes, I was feeling cold. As all this wasn't enough, we've heard the news, that the travel agency who booked our bus tour has gone bankrupt. We didn't have a booked bus for the return trip. In desperation we've started calling around because we had to get back home somehow. Finally a bus has been sent to pick us up, but there were no seats available on it for us, so we had to make the long journey back home standing up.

I was so happy to be arriving back in Budapest, that I've kissed my home soil.

All in all, I believe this was my worst vacation ever.

2014. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!