Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet leghatékonyabban...

Hogy lehet leghatékonyabban angol szavakat tanulni, rövid idő alatt úgy, h kapásból visszamondhassam?

Figyelt kérdés
Napi hány szót lehet megtanulni, ha nem akarom agyon hajszolni magamat?
2010. jan. 17. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egyéntől, hangulattól meg még egy csomó tényezőtől függ. Én mindig úgy tanulok, hogy asszociálok:)

Azt nem tudom, hogy mennyit tudok egy nap alatt megtanulni, mivel sztem ha vki megtanulja a kötelezőt, és van szabad ideje, nem ezzel tölti, hogy a határt próbálja megtalálni:D

Pl.: Egy nap nem kell mást tanulnom, kipihent vagyok, stb. akkor egy 5 A4-es oldalnyit megtudnék tanulni. Viszont, ha már kéthete vizsgázok, tanulni kell minden nap vagy öt tantárgyra, örülök, ha kétszer eltudom olvasni a szavak listáját, és attól függ, hogy mi marad meg a fejemben, hogy mennyire koncentráltam.

Szval, hogy szűkítsük ezt, több információ kellene rólad:)

Meg végülis ezt csak te tudod megállapítani. XD

2010. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ha hangosan próbálod monadni vagy valaki més is segít esetleg hangfelvételre felveszed akkor hatásos...
2010. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam h szótárfüzet lapját megfelezem,egyik oldalára az angol/német,másikra magyar szó/kifejezés,félbehajtom, és addig ismétlem mindkét oldalt amíg nem nem megy! Elég sok szót meg tudok így tanulni egyszerre.
2010. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy úgy h az adott szót beírom a google-ba, és lehoz szövegeket,abból kiírom azokat a mondatokat,amik tetszenek, hasznosnak találok,m szövegkörnyezetben is jól meg lehet jegyezni.
2010. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nekem van egy módszerem amit még 4.ben olvastam és azóta is igy tanulok nagyon bejön!!!!!!előszőr felosztok 3 a/4 lapot kettő fel hogy ugy nézzen ki mint a szótár mindegikre leirom a magyart az egyik oldalra és majd magamról az angolt utána veszek egy ragasztót és felragasztom a plafonra este lefekvés elött azt olvasom és van olyan amikor holnap irunk akkor beálitom az ébresztőt is még akor is elolvasom ez nagyon jó mert igy este bennemarad a fejedben.

2013. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
igy egynap kb.10-20 szót megtudsz tanulni
2013. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!