Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezeket hogy kell kiejteni?...

Ezeket hogy kell kiejteni? (angol)

Figyelt kérdés

felelős valamiért = to be in charge of sg

házimunka= household chore


Mind a kettőben a ch- val van problémám. Megnéztem a kiejtését de nem tudom mit jelent a "tf". Nem ilyen "f" van ott a kiejtésnél, de olyan nem tudok begépelni. Remélem érthető a kérdés. Kérlek írjátok meg nem így hogy pl: study=sztádi KÖSZI


2010. jan. 14. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
A ch-t cs-nek ejtik az angolok (általában)
2010. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
58%

to be in charge of sg = tu bí in csárdzs of számszing

household chore = háuszhold khór


:D

2010. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

chore az csór (ha nem tudod inkább ne írd le, 2....)

sg=something, az meg nem számSZing

a th hangot nem igazán lehet leírni magyarul, legfőképpen azért mert magyarban nincs ilyen hang:P

harapj rá a nyelvedre és fujd ki a levegőt és közben húzd vissza a nyelved, így kb azt a hangot kapod ami ide kell.

2010. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van: nem khor (minek válaszol, aki nem tudja?), hanem csó(r). Az a bizonyos jel a cs, érdemes megismerkedni a kiejtési jelekkel. A szótárban ismert szavakkal megmagyarázzák őket. A cs hang a t és a s házasságából jön létre, lásd ments ("mencs"), a kiejtési jel második tagja, az a kígyó, az s hang.
2010. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
33%

2. vagyok, elnézést szeretnék kérni a hibá(k)ért. Szerintem a 'something'-ot nem lehet másképp leírni, mint számszing.


A chore-nál pedig a choir kiejtéséből indultam ki. De ma is tanultam valami újat. 'csór':)

2010. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!