Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Angolul már tudok,további 3 lehetőség van:

-Olasz

-Francia

-Német


Indokoljátok is meg,hogy miért lenne az a legjobb választás.Köszönööm


2010. jan. 10. 14:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,most itt,hogy a legnehezebbel célszerű indítani vagyis a Francia lenne az, ezek közül.
2010. jan. 10. 14:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a franciát kezdeném el tanulni. Németet angol után nem érdemes elkezdeni.Az olaszról nem nagyon hallottam, így hát maradt a francia.
2010. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a helyedben a németet választanám... Angol után ugyan kicsit nehezebb németet tanulni, mint fordítva, de ha ezt a kettőt már tudod jól, akkor utána már sokkal könnyebben tudsz bármilyen nyelvet megtanulni.

Nekem a német volt az első, az angol a második nyelvem. Jelenleg, ezeken kívül beszélek még spanyolul úgy-ahogy,középszinten és nemsokára, ha minden jól megy, kezdem az oroszt...

2010. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha érettségizni szeretnék egy második nyelvből,akkor talán az olasz a legkönnyebb,de talán ezért jobb,ha a másik két nyelv közül valamelyiket választanád,és így harmadik nyelvként(otthoni tanulásra) maradna az olasz.

Én olaszt tanulom heti 3 órában,de nem valami kellemes,lehet,hogy még rosszabb lesz,mert a tanár be fog keményíteni amiatt,mert nem tudunk semmit,nem tanulunk semmit,rosszak vagyunk.

2010. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Én mindenképpen a németet választanám. Nincs különösebb nehézség a kiejtésében. A nyelvtana kicsit nehéz, de nem vészes.

Ha tudsz németül akkor pedig könnyebben tanulsz olyan nyelveket mint a holland, a norvég, a svéd.

Ha franciául tanulsz akkor pedig a spanyol és az olasz lesz könnyebb ahogy én hallottan.

De a némettel itthon jobban tudsz érvényesülni.

2010. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat!
2010. jan. 11. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is angolt tanultam eddig, most németet, és nagyon nehéz. Az angolhoz képest nekem tök logikátlan, pedig nem vagyok az a lusta típus. Talán a franciával járnál a legjobban szerintem, én azt vagy az olaszt választanám. Úgy tudom az olasz közel áll az angolhoz, és utána könnyű elsajátítani.
2010. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha magas szinten tudod az angolt, akkor a franciát 30-40 százalék könnyítéssel kapod, mert a szókincs kb. 30%-a eleve meglesz (csak a kiejtése eltérő), és a nyelvtanban is sok a hasonlóság, pl. az igeidők terén.


Az olasz lényegében tökugyanaz, mint a francia, bár egy kicsit messzebb van az angoltól. A francia és az olasz között 80% szókincs-egyezés van és jelentős nyelvtani egyezés.


A klasszikus elképzelés szerint egy angol franciából 500 óra alatt juthat fel közepes szintre. Ezután az olaszból 100-200 óra alatt eljuthatsz középfokú szintre.


Célszerű előrébb venni a franciát, mert egyrészt sokkal hasznosabb az olasznál, másrészt az angol felől ez van közelebb.


A német a kakukktojás a történetben: sokkal nehezebb a többinél és nem hasonlít hozzájuk (ne tévesszen meg az elterjedt okostojás elmélet, hogy mivel az angol és a német is germán nyelv, ezért közel vannak egymáshoz. Elméletben ez igaz. A gyakorlatban nem: az angol tudás alig könnyíti meg a német nyelvtanulást, mivel a németnek saját belső keletkezésű szókincse van, és a nyelvtana, mely merev és bonyolult, szintén nagyban eltér az angoltól).


Ugyanakkor a német mérhetetlenül hasznosabb az olasznál. Nagyjából olyan hasznos, mint a francia, de ha mérnöki vagy természettudományos vonalon dolgozol, akkor a német hasznosabb.


Németül 700-800 óra a középfokú szint eléréséhez szükséges magolás mennyisége.


Ha a hasznosság a fő szempont, akkor 1. német, 2. francia, 3. olasz. Ha az a fő szempont, hogy minél gyorsabban nyelvvizsgá(ka)t akarsz, akkor 1. francia, 2. olasz, 3. német.

2010. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én mindenképpen a németet választanám. Nincs különösebb nehézség a kiejtésében. A nyelvtana kicsit nehéz, de nem vészes."


A német nyelvtan vészes. A német nyelvtankönyvek nem véletlenül sokkal vastagabbak az angoloknál, franciáknál stb. A különbség a MEREVSÉG. Ez azt jelenti, hogy ha az angolban vagy franciában betartod a szabályokat (melyekből nincs nagyon sok), akkor ezen belül többféleképpen összerakhatsz egy mondatot, kifejezhetsz valamit, az egyformán jó lesz. Nagyon laza az olasz is. A németben viszont rendszerint egyféle szórend, egyféle kifejezésmód helyes, a többi HIBÁS. Mindent csak egyféleképpen lehet csinálni, ha máshogy csinálod, az hiba. Meg tudod magad értetni, de a többi nyelvhez képest a németben sokkal nehezebb olyan mondatokat alkotni, amik nem "hibásak" valami hülye korlátozó szabály miatt.

2010. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz: ez akár még az előnye is lehet, ha azt vesszük, hogy nehezebb keverni.


Valamint azt hallottam egy felkészítőmtől, hogy az angol elvileg sokkal gyorsabban változik, mint a német alapból, jóval több továbbképzés szükségeltetik, ha már felső fokon tolja az ember. Én azt mondom neked, hogy annak ugorj neki, ami neked tetszik, az olasz kivételével ez mind világnyelv szeretne lenni. Német a második helyen áll, francia pedig a harmadik helyen tudtommal ilyen szempontból. De én biztos nem hasznosság, hanem érdeklődés szerint tanulnám őket, ha úgyis meg szeretnéd tanulni mindegyiket, amit nem tartok kizártnak.

2010. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!