Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez angolul: "Eddig a...

Hogy van ez angolul: "Eddig a napig egyedül tanultam angolul, "?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. jan. 9. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
'I was learning English until that day.'
2010. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mármint mostanáig?

Up to now I have been learning English on my own.

2010. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet I've been, mivel már nem tanul. Legalábbis a mondatból ezt lehet leszűrni.
2010. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A Present Perfect Continuous használata teljesen független attól, hogy a cselekvés folytatódik-e vagy sem.

Ez a kérdezett magyar mondatból se derül ki. Éppen azt fejezi ki, hogy eddig a pillanatig milyen cselekvés folyt, hogy utána mi lesz, arról nem szól. Úgy tűnik, hiányoztál, amikor ezt tanultátok. Mama hazaér, óriási kupi a gyerekek szobájában: - "What have you been doing?" Pedig már nem csinálják!

A folyamatos múltat viszont nem lehet ilyenkor használni, az egy adott időpillanatban vagy időtartamban folyó cselekvésre utal, kizárólag a múltra vonatkozik, a jelenhez semmi köze. Az "eddig a napig" pedig nem until that day, mert az legfeljebb "addig a napig" lehetne.

2010. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, biztos hiányoztam, és ezért járok anglisztikára:P


Ha present perf. continoust használnál, akkor a magyar mondat úgy szólna, hogy 'Egyedül tanulok angolul 15 éve'. Tehát egy olyan cselekvést fejez ki, amely a múltban kezdődött, és a mai napig tart. A kérdező mondatából viszont nem az jön át, hogy ez a cselekvés még most is tart, mivel az eddig a napig nem jelenre utal, hanem múltra. Tehát a mondatból érződik, hogy változás következett be.

2010. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom szíves figyelmedbe ezt az oldalt, Kedves Válaszoló.

2010. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A 'what have you been doing?' az a recently miatt lesz ebben a formában.
2010. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az "ez" közelre mutató névmás, tehát eddig a napig=a jelenig. Ha a múltra vonatkozna, távolra mutató névmást (az)kellene használni: addig a napig. Eddig a napig vagyis máig egyedül tanultam=egyedül tanulok. Az esetleges változás majd ezután fog bekövetkezni. Mivel nem lehetek biztos benne, hogy ezt a kérdező is így értette, bár ez lenne logikus, válaszomban rá is kérdeztem: "Mármint mostanáig?" Sajnálatos, hogy a kérdező mindezidáig nem világította meg ezt a pontot.

A Present p. c-t mindenesetre KÉT esetben is lehet használni: a)A cselekvés a beszéd pillanatáig tart vagy azt közvetlenül megelőzően, Thanks God, I've been looking for you for hours, mondja ezt annak akit keresett, tehát már megtalálta, a cselekvés már nem tart b)A cselekvés a múltban kezdődött és még tart, a tipikus I've been livig here for ...

2010. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Most leírtad azt, amit belinkeltem, és amit én is tudok. Nos, akkor lényegében egy véleményen vagyunk, de látod ezért nem szeretem az ilyen fordításokat, mert a szövegkörnyezet egyértelműsítené, hogy mi a pontos szitu. Én úgy értelmeztem, hogy már nem tanul egyedül, mert ha még mindig tanulna, akkor nem múltban mondaná el, hanem azt mondaná, hogy ezóta egyedül tanulok. De ha megfigyeled ez a mondat egy LEZÁRT cselekvésre utal, mivel tanulTAM. Ergo már nem tanul. De talán a legjobb az lenne, ha a kérdező leírná, hogy pontosan hogyan értette, és így le tudnánk helyesen fordítani, nem kéne találgatásokba bocsátkozni. Az a lehetőség még fennáll, akkor lehet continous, ha épp aznap vagy kevés idővel később fejezte be az egyedül tanulást.
2010. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
until now, i had been learning english totally alone
2010. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!