Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sajnos nincs pénzem sem...

Sajnos nincs pénzem sem magántanárra, sem tanfolyamra. Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés
Már többször elkezdtem egyedül, de megszólalni nem merek... Tényleg csak elhatározás és gyakorlás kérdése? Aki önállóan tanult meg, hogyan csinálta? Milyen rendszerességgel, módszerrel tanult?
2010. jan. 6. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanárral, vagy anélkül, mindenképp napi rendszerességgel kell foglalkozni vele.

Sokat segíthetnek a hanganyagok, egy kicsit meg kell szokni a saját hangodat, ahogy angolul megszólalsz, s csak aztán szólalj meg "nemegyedül". Ehhez jó pl az, ha hosszabb szövegeket olvasol fel hangosan, majd megtanulod és könyv nélkül mondod hangosan. A másik, amikor hanganyagot hallgatsz, mindig ismételed, amit mondanak, vagy ál- párbeszédeket is lehet kazettáról hallgatni, amikor csak az egyik fél beszél onnan, kérdez valamit, te meg válaszolsz. Ha már egy kicsit bátrabb vagy, és nem annyira szokatlan a saját szádból angol szöveget hallani, akkor mindenképp keress valaki társat, akivel beszélgethetsz. Ehhez lehet levelezgetni, ez a fogalmazást segíti úgy, hogy nem vagy időhöz kötve, aztán csetelni valakivel angolul a neten, itt már kevesebb az idő gondolkodni, aztán Skypon beszélgetni akár ugyan ezzel a személlyel, ha személyesen nem tudsz, vagy nem akarsz. Persze a személyes kontaktust nem nagyon pótolja semmi sem, de idővel remélhetőleg bátrabb leszel.

A társalgáshoz egyébként nagyon alap nyelvtan kell, nagy szókincs és egy toleráns partner, aki meg AKAR érteni, tehát nem a hibáidba köt bele, hanem ős is arra törekszik, hogy kihámozzátok egymás szövegéből, hogy ki mit akart mondani. Az ilyen típusú gyakorlás persze nem a nyelvvizsgára készít fel, de a bátorságodat mindenképp meghozza! :) Sok sikert és kitartás! A net tele van angolos cuccokkal, csak szorgalom kell hozzá és állhatatosság!

2010. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*ős is= ő is :))) bocsi!
2010. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallottam rola hogy Pesten vannak kulfoldieket es magyarokat tomorito, " klubok", ahol egymas kulturajaval lehet ismerkedni. Persze ez csak akkor relevans, ha te is pesti vagy.En szemely szerint tanfolyamon tanultam meg alapfokon, utana maganszorgalombol kozepfokra mentem el.( angol mesekonyvek,ujsagcikkek ( USA Today, Newsweek, National Geographic) kisregenyek, utana teljes regenyek) olvasasaval. Ha ilyesmikkel felhozod a szokincsedet, utana batran meg fogsz szolalni.
2010. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!