Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni? Minek van jövője?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom, h japánt kezdett el tanulni vagy oroszt. Miért? Miért lettek ilyen felkapottak? Ha én például finnt vagy svédet kezdenék el tanulni az előnyömre válna a későbbiekben? (munka szempontjából)
2010. jan. 4. 15:02
 1/7 anonim válasza:
67%
szerintem az angolnak van jövője
2010. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyelvnek van valami haszna. De kétségtelen, hogy az ázsiai nyelvekkel (kínai, japán, koreai) nagyon jól járhatsz. Múltkor láttam egy hírdetést, hogy egy cég kínai tolmácst keres, középfokú angol nyelvtudással, napi 8 óra, nettó 550 000Ft-ért.
2010. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha Finn- vagy Svédországban szeretnél majd dolgozni, akkor elkezdheted a finn vagy a svéd nyelvet. Az angol mindenképpen fontos, azt mindenhol beszélik és egyre nagyobb a jelentősége (eddig sem volt kicsi :))

Visszatérve az első mondatomhoz, ha Finn- vagy Svédország a cél, érdemes azokat a nyelveket tanulni, mert ezekben az országokban bár magas szinten beszélik az angol, jól jöhet az anyanyelvük ismerete, és amúgy sem tartják olyan nehéz nyelvnek a svédet.

Én angolul és németül beszélek, nekem ezek elegendőek. Nem szeretnék a jövőben oroszt vagy japánt tanulni, úgy gondlom, az angol elég erős összekötő nyelv, a munkám során pedig néha a németnek is hasznát veszem :)

Szóval az angolra hasalj rá mindenképp, a többi már csak mellékes lesz :)

2010. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én tolmács akarok majd lenni, most 5 nyelvet tanulok. /15 évesen xD/

Szerintem ártani nem árthat valamely északi nyelv.

Bár lehet érdemesebb lenne a kínait tanulni mert állítólag most majd az fog kelleni valami hülye gazdasági cucc miatt.

Vagy francia. Az az EU-ban a hivatalos nyelv.

Meg persze ott van az angol. Az egy világnyelv, és hidd el, soha nem árthat ha azt tanulsz.

De szerintem nyugodtan tanulhatsz finnt vagy svédet (bár én a helyedben inkább a svédet választanám). Ha esetleg tolmács akarsz te is lenni, az jól fog jönni. =)

2010. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Angollal nincs baj, az megy felsőfokon, francia meg olasz középfokon, de úgy érzem, h vmi "különlegesebb" nyelv is jól jönne... :) csak nem tudom, h talán a "gazdaság cucc" miatt mit lenne érdemes:D
2010. jan. 4. 15:37
 6/7 anonim válasza:
nálunk mindenki a németet nyomatja de sztem ennek csak itt a nyugati határon van értelme....Angol! annak van jövöje
2010. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed túl nagy kihívásnak, szerintem a kínai jó dolog lenne. =D

Vagy német. Szerintem még az sem árt, elvégre annyi német emberke van itt Európában...xD /igaz kínai is...xD/

De ha munka szempontból nézzük, a kínai profitálna most legjobban.

2010. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!