Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvizsga ér a legtöbb...

Melyik nyelvizsga ér a legtöbbet? Vagyis melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
TELCről sok jót olvastam, de a BMEsről is
2010. jan. 3. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek a nyelvvizsgák, TELC, BME, Rigó utca itthon mind elfogadottak, és szerintem ugyanolyan mértékben. Ha külföldre szeretnél menni, az más, mert ahhoz ezek nem jók, olyan kell, amit külföldön is elfogadnak. Én az Euróról tudom biztosan, hogy az külföldön elfogadott, de biztos van még más is.
2010. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én BME-n csináltam a nyelvvizsgát, és nagyon pozitív volt, kedvesek voltak, mosolyogtak, bátorítottak, egyáltalán nem szívattak.
2010. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A TELC-et is elfogadják külföldön.
2010. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én is úgy tudom hogy a telc az nemzetközi...de igen külföldön is elfogadottat szeretnék...am rögtön neki mehetek a felső foknak ugye?:D mert anno direkt nem raktam középfokút hogy csak egyszer fizessek:D
2010. jan. 3. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, azonnal mehetsz felsőfokúra, nem kell kijárni a szinteket :)

Német székhelyű, ezáltal nemzetközi és a világon mindenhol ismert a Goethe és a TELC, osztrák pedig az ÖSD. Ezek itthon is akkreditáltak, tehát elfogadják pluszpontként, diplomához, munkahelyen...

Angol vizsga a Cambridge, Trinity, Pitman (felfüggesztették 2005 októberében).

Francia: Certifications de l´ Alliance française de Paris, Delf - Dalf.

További infó: www.nyak.hu


Az EURO magyar nyelvvizsga, létezik egynyelvű (csak a választott nyelven kapod a feladatokat, utasításokat), és kétnyelvű változata is. Te választhatod meg, hogy 1 nap alatt szeretnéd-e letudni a 2 vizsgarészt. Ettől függetlenül ha külföldre mennék dolgozni, elfogadnák, hiszen egységes nyelvi rendszert alkottak meg, ami megkönnyíti a nyelvtudás szintjének mérését. A1 az alapfok, B2 a középfok, C1 a felsőfok, C2 az anyanyelvi szint. Az életrajzba is ezeket a szinteket kell beírni, így mindenki be tudja azonosítani :)

Nekem többet ér egy nemzetközi, de csak mert ismertebb, persze drágább is, de ha itthon vannak terveid, nem feltétlen az kell.. Nincs minden nyelvvizsgának vizsgahelye minden városban, és a vizsgázók nem utaznak csak azért ide vagy oda, hogy azt a bizonyos vizsgát megkapják. (ebből a szempontból Budapest előnyben van vidékhez képest..)

Ha Amerikában kívánsz felvágni német nyelvtudásoddal, biztos jobban fogják ismeri a Goethe vizsgát, mint az ITK Origót vagy más magyar vizsgát.. De az igazat megvallva, nem is érdekli annyira a munkáltatókat, legyen meg az elvárt szint, s kész. Ha nem tudják milyen a nyelvvizsgád, egyszerűen tartanak egy nyelvi szintfelmérést és megvan az eredmény.. Nem kell görcsölni rajta, persze mindenki a legjobbat akarja, ha már fizet érte, de szerintem nincs legjobb, ez mindenkinek más és más, minden vizsgázó különbözik egymástól és mindenkinek más a könnyű-nehéz.

Találd meg azt a vizsgát, ami jól megy, ami tetszik, és vizsgázz abból.

2010. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm:) Angol nyelvből megyek amúgy,és hát nem tudhatom mit hoz a jövő,azért szeretnék nemzetközit:)
2010. jan. 31. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!