Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak szavakat? Miből?

Hogyan tanuljak szavakat? Miből?

Figyelt kérdés
októberben voltam telc angol nyelvvizsgán sajnos az írásbeli része nem sikerült.rengeteg volt benne az ismeretlen szó.a legnehezeb a kiegészítős feladat volt egyetlen egy szót sem tudtam belőle.ha van valami ötletetek arra hogyan tanuljak szavakat annak nagyon örülnék.előre is köszi:)
2010. jan. 2. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked, hogy kezdj el angol nyelven könyveket olvasni, először rövidített verziójú, majd később teljes könyveket. A filmeket pedig próbáld meg feliratosan angolul megnézni. Ezekkel szinte feltűnés nélkül rengeteget fejlődhetsz.

Az unalmasabb része meg, hát sajnos a szómagolás. Rengeteg jó könyv van a könyvespolcokon válaszd ki, ami leginkább megfelel. Én az 1000 question 1000 answers-ből szoktam mindennap szavakat tanulni. Mindennap tanulj meg akármilyen könyved van 20-30 szót, utána persze néha nézd meg őket újra, nehogy elfelejsd őket.

Remélem valamennyire tudtam segíteni!

2010. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én is telcen voltam és hasonló helyzetben vagyok mint te. most voltam másodjára... hát reménykedek, de azthiszem minden hiába. én megvettem az ezer kérdés ezer válasz c. könyvet, abban van szózsedet és sokat lehet beőle tanulni. egyébként az angol nyelvű könyvek, novellák is jónak tünnek, de még nem próbáltam. angolul szoktam nézni sorozatokat, angol felirattal pl sex and the city, skins. ez is használ, valamit dalszövegek lefordítása is jó lehet. esetleg keress a kedvenc bandádról vagy filmedről szóló cikkeket neten, persze angolul. sok sikert! átérzem a helyzetedet
2010. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszaitokat:)sokat segítettetek:)
2010. jan. 2. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben jártam, és baromira elkeseredtem hogy nem sikerült az írásbelim. Hozzáteszem 1,5 pont hiányzott, ahhoz hogy meglegyen, így aztán az angol tanárom is majd frászt kapott... :D A következő már 20 ponttal jobb lett. :) Szóval először is, azt javaslom hogy gondold végig biztos TELC írásbelit szeretnél e újra tenni... ha utána nézel, akkor megtalálod, milyen nyelvvizsgák egyesíthetők a TELC szóbelivel... megnézheted ezeknek a feladatlapjait, hátha találsz egy olyat, ami számodra könnyebb lenne.

A szókincsedet azzal tudod fejleszteni, ha használod a nyelvet, olvasgass bármit, ami érdekel. Én pl rengeteg táborleírást olvastam anno angolul, amibe baromi jó szavakat bírtak egymás mellé pakolni, de mivel úgy is táborba készültem, elolvastam rengeteget... Ezzel megtaláltam az álomtábort is, és a szókincsem is fejlődött! :)

Aztán nézz angol filmet, angol felirattal, és próbáld megérteni, ezért aztán a legjobb ha olyan filmet vagy sorozatot nézel, ami érdekel is!

Keress egy társat, akivel beszélgethetsz, akár interneten keresztül is. Erre vannak különböző oldalak, és rengeteg olyan külföldi fiatal van, aki szívesen fejlesztené az angol tudását így.

2010. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*****


én ezekből is tanultam:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!