Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szavakat hogy tanuljak...

Német szavakat hogy tanuljak hogy megmaradjon?

Figyelt kérdés
Idáig angolt tanultam, de most a németet tanulom nagy erőkkel, de nem maradnak meg bennem a szavak. Elfelejtem őket. Furcsább, mint az angol. Mit javasoltok?
2010. szept. 29. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal könnyebben ment, ha nem szavakat, hanem a mondatokat tanultam meg - akkor a jelentésük sokkal jobban megmaradt.
2010. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
26%
ne tanulj németet kegyetlen szar nyelv
2010. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Nahát, a második hülye :D A néemt egy nagyon jó nyelv, csak hát furább, mint az angol, ja. Nekem sem megy annyira a szótanulás, de lehet benne valami, hogy ha mondatot jegyzek meg, akkor tényleg könnyebb.
2010. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

A német nem szar nyelv! Igenis csodálatos! Csak az emberek többsége csak a tankönyvekből látja és a hangkazetták uncsi szövegeit hallja.


Először is meg kell értened a nyelvtani alapokat, anélkül úgysem mész sokra a szavakkal, majd pedig a tankönyvi feladatok mellett olyan német nyelvű szövegeket kell olvasnod, ami érdekel. Szótárazol, és utána megpróbálod a szöveget a saját szavaiddal megfogalmazni, szóban vagy írásban, ahogyan neked könnyebb, a lényeg hogy használod mondatokban a kiszótárazott szavakat.

Másnap megint valami mást tanulsz, de előtte mindig átnézed az előző napit.

Nekem bejött, lassúnak tűnik, de elég gyors és biztos módszer, ha minden nap szánsz rá időt.

2010. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Castlereagh válasza:
72%

"ne tanulj németet kegyetlen szar nyelv"


Ha már ilyet írsz, miért nem b:szod szíven azt a ny_morult m_sléktestű k_rva kib_szott édesanyádat? He?

Nyilvánvalóan nem vagy azon az agyi színvonalon, hogy a világ egyik legintelligensebb nyelvét elsajátítsd, szerencsétlen...


A kérdezőnek és bárkinek:

az első 10 nyelvtani leckét betonbiztosan tanuld meg, az elején csak kevés szóval érdemes dolgozni (kb. 40-50 szóval), mindent velük kell kipróbálni.

Amikor a nyelvtan egy jó részén továbbmentél (kb. a Perfekt igeidőig), akkor kezd el bővíteni a német szókincset, MONDATOKKAL!

Az új szavakat mindig egy mondatba foglalva kell tanulni, egy rém egyszerű német mondatot alkoss az új szóval!

Remélem a kérdezőnek segítettem.

2012. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!