Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik beszéltek ezeken a...

Akik beszéltek ezeken a nyelveken:olasz, spanyol, latin, román, cseh, lengyel, ukrán. Megírnátok pár szót?

Figyelt kérdés

Például azt hogy: beszélni,tanulni,könyv,ország.

Ha még valami eszembe jut,azt megírnám akár priviben is.

Köszönöm.


2014. jún. 4. 20:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs baj, de összefüggő összehasonlítást leginkább a nyelvtannal lehet csinálni.
2014. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

vegyük a kérdésedet kétfelé, az egyik amit írtál az az "újlatin" nyelvek, a másik pedig a szláv nyelvek, mindkettőben sok az átfedés és megértik egymást. Az újlatinból kicsit a latin lóg ki, de egy újlatin nyelvet beszélő nehezen azt is megérti.

olaszul:

Discussioni

imparare

libro

paese


spanyolul:

hablar

aprender(á)

libro

país


portugálul:

conversa

aprender

livro

país


én román vagyok (trianon óta) de megértjük egymást mi akik újlatin nyelveket beszélnek minden gond nélkül.

2014. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is,utolsó 2 válaszoló :)

Az utolsó válaszoló is nagyon hasznosakat írt,köszönöm! :)

2014. jún. 5. 22:34
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12-es, attól, hogy megváltoztak a határok még nem kellene magadat románnak vallani. Lehetnél akát romániai magyar is...


Bocsi kérdező az off-ért!

2014. jún. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
mostmár románnak vallom magam, 10-15 éve még itt Szatmárnémetiben túlnyomó többség volt a magyarság és 80%-ban magyarul beszéltünk, ma már a nap 98%-ban románul beszélünk mindenhol, csak pár hely van ahol magyarul beszélnek. Én még beszélem a magyart, de az öcsém, unokatestvéreim már nem beszélik.
2014. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%
De ha érdeked úgy kívánja, mégis csak magyar vagy, ugye??? Pl. egy kis segély, állampolgárság, szavazati jog, meg sorolhatnám. Milyen jó, hogy nektek vannak alternatíváitok!!! Ahol és ami jobb!!! Az anyaországbelinek meg be kell érnie azzal, hogy Romániából mondják meg, hogy ki legyen az Ország következő kifosztója, elherdálója, elárulója, stb. (lásd. választások)!
2014. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, a magyarságtudatodnak függetlennek kellene attól lennie, hogy időd nagy részében milyen nyelvet beszélsz! Elég szomorú, hogy Te ezt nem érted, érzed! Ezért fogy annyira a határon túli magyarok száma! Gondolom a gyerekeidnek már meg sem tanítod majd :-(
2014. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Juanito Rico van igazság a szavaidban (sajnos). Viszont egy nagy problémája van, az hogy hatalmas általánosítás! Vannak olyanok és szerencsére szép számmal, akiknek fontos, hogy magyarok, még akkor is ha ez az érdekeikkel ellentétes. És bizony olyanok is vannak, akiknek az hogy megkapták az állampolgárságot hatalmas elégtétel volt a múltban elszenvedett atrocitásokért. A választási eredményeket meg pont nem azon a kis százaléknyi határon túli magyaron kellene leverni.
2014. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
én soha nem vártam el semmit Magyarországtól, se állampolgárságot, sem letelepedésit, sem segélyt, semmit az ég világon!! A családom a határ ezen oldalára került, ezt elfogadtuk és itt élünk. Őszinte leszek, nem fogom megtanítani nekik a magyart mert nem látom értelmét már, amint fentebb írtam mára Szatmár már szinte tiszta román ajkú lett. Én jövőre szerzek egyetemi végzettséget, és utánna Bucuresti-be fogok költözni,így megint csak értelmetlen lenne megtanulniuk majd.
2014. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ukránul, ha érdekel még :)


beszélni: говорити "hovoryty"

[link]

tanulni: вчитися (vagy учитися, вчитись, учитись) "vchytysia"

[link]

könyv: книжка "knyzhka"

[link]

ország: країна "krayina"

[link]


a linkeken meg is hallgathatod őket, ha érdekel.


(Azt meg nem értem, miért kell ezen az egy emberen annyira felkapni a vizet: hadd vallja magát annak, aminek akarja, ebbe semmi jogunk beleszólni.)

2014. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!