Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehetne...

Mennyi idő alatt lehetne megcsinálni az angol középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi röviden a dolog, hogy én már tanultam angolul csak nem fejeztem be viszont most átismételtem a összes nyelvtani anyagot mert újra neki szeretnék állni a középfokú nyelvvizsgának. Az a legnagyobb baj, hogy rendben van az, hogy megvan az elméleti tudásom, de ha egy angolul beszélő emberrel kellene kommunikálni akkor elakadok. :( Leblokkolok... És a vizsgán ugye kellene beszélni is és megérteni is amit hallok. Kérdésem az lenne ,hogy melyik a "legkönnyebb" nyelvvizsga? Illetve mit tanácsolnátok menjek egy intenzív nyelvtanfolyamra vagy magántanárhoz?

Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 4. 07:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az államilag elismer nyelvvizsgák mehézségi szintje közel azonos, hiszen meg kell felelniük a megadott kritériumoknak. Annyi különbség van hogy különböző feladattípusokra fektetik inkább a hangsúlyt, tehát azt válaszd amelyik azokat a feladatokat részesíti előnyben ami neked megfelel. Szóbeli szerintem közel azonos kell hogy legyen. Nekem van BME és Origo nyelvvizsgám is, mindkettőtt bátran tudom ajánlani.

Második kérdésre válaszolva: egyértelműen magántanár ha szóbelj nehézségeid vannak. Az okok szerintem egyértelműek.

2014. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne a nyelvtant (pláne elméletit) erőltesd, annak van a legkisebb jelentősége a nyelvvizsgán. Nem lehet látatlanban időt mondani, nyelvérzéktől, pillanatnyi tudástól és intenzitástól függ. Nincs legkönnyebb nyelvvizsga, a falra mászom ettől a kérdéstől. Ha lenne legkönnyebb, akkor mindenki azt tenné le. Azért B2, hogy az B2 legyen, bárhol teszed is le. Végig kell nézni az összes nyelvvizsgát vizsgaleírással, mintafeladatokkal, és kiválasztani, hogy hozzád melyik passzol: egynyelvű vagy kétnyelvű, nyelvtanos vagy anélküli, egyéni szóbelis vagy páros. Keverni is lehet a szóbeli és írásbeli helyét. Magántanárnál éri meg jobban, mert az rólad szól, nem 10-ből vagy egy. Amellett próbálj meg az interneten chatelni, hogy megjöjjön a beszédkészséged, pl sharedtalk.com. Szókincshez, témákhoz az örök klasszikus az 1000 kérdés, 1000 válasz.
2014. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!