Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen véleménye van a...

Ki milyen véleménye van a nyelviskolákról?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az, hogy az esetek nagyrészében pénzkidobás(és komoly összegekről van szó), engem volt hogy át is vert a nyelvsuli, aztán a diákok pereskedtek, nem kaptunk se tanárt se vissza a pénzt, de persze semmit se értünk el vele. Voltam még ezen kívül 1 tanfolyamon,ott meg 2hét alatt 3csoportot is megjártam, de egyik se volt jó. Persze van, hogy mázlid van és akár még hasznos is lehet, de én ezt nem tapasztaltam se nálam, se az ismerőseimnél.
2009. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem szerencsém volt, nagyon remek tanárt kaptunk és jók voltak a csoporttársak is. a tanfolyam kb 6 hónapos volt, a tanár nagyon rugalmas volt és én végig jól éreztem magam :) a hátrány h egy összegben vagy max 3-ban kell fizetni viszont ha visszaosztod kb 1000ft/45perc jön ki ami sztem nagyon jó. van ismerősöm aki 3000ft-ért jár... elvileg van olyan opció hogy csak kipróbálod és csak akor csatlakozol ha tetszik. nálunk is voltak bent néha "újoncok"
2009. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hozzászólásokat. Sokat segitettetek vele. Köszönöm =)
2010. jan. 2. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

A minősített nyelviskolák megbízhatók, nem tingli-tangli névtelenbe kell menni. Nem árt, ha ismerős ajánlja. Kezdő szinten még jó a nyelviskola, mert szórakoztat, csoportos játékokat lehet használni beszélgetésre, de mikor komolyra fordul a dolog, pláne vizsga előtt, akkor magánórára kell menni. Nem drágább, ugyanis lényegesen hatékonyabb és gyorsabb. Fele annyi idő alatt el lehet jutni ugyanoda, úgy hogy személy szerint rád van szabva a tananyag, nem kell senkihez se alkalmazkodnod, senkire se várnod üresjáratban. Tehát egy 1000 Ft-os tanfolyami óra drgább, mint egy 2000 Ft-os magán. Még egy apróság: a magánórát előre tudott elfoglaltság miatt át lehet helyezni, míg a nyelviskolában senki nem fogja neked visszatéríteni, ha beteg vagy vagy színházba mész.

nyelvtanár

2010. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyelviskolák nagyon drágák, pláne ha neves nyelviskolákról van szó. A neten fellelhető nyelvtanfolyamok nagy része kamu, ahol nem tanulsz semmit, inkább magántanárt javaslok, aki nem nyelviskolában tanít, mert így olcsóbban megúszod.
2010. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ár nem feltétlen van így, egy tanár elkér 2-3 ezret is, míg ha kiszámolod, egy nyelviskolás óra kijön 700-900 forintra. Igaz, egyszerre vagy akár részletben fizetve ez jobban megviseli az embert :) Én középfokút és felsőfokút (folyamatban) is nyelvsuliban tettem le egy átlagosan jegyzett iskolában, de az oktatás profi volt, középfokú 87%-os lett, többieknek is hasonló. Ráadásul egy csoportban lehet a többiektől is tanulni, vagy épp motiválhat az esetleg jó teljesítményök. Ezért én mindenképp ezt javaslom, mint a tanár.
2010. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!