Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC-ről kinek mi a véleménye?

TELC-ről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, mert lassan nyelvvizsgáznék.
2011. aug. 2. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
állítólag egész jó hely.
2011. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ott tettem le a németet is és az angolt is és fasza volt. A BME-n elhasaltam angolból. Érdemes megnézni, hogy melyik nyelvvizsgán milyen típusú feladatok vannak és az szerint koordinálni magad... Én utálok fordítani így nem csoda, hogy nem csípem a BME-t. A TELC ugyanis nem kér fordítást...
2011. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én TELC-en csinálzam 2szor angol közepet, és sikerült. (először BME, de szintén a fordítással volt gondom)

Teszt-szerű, lehet mázlid is, és inkább a szókincsre mennek rá, mint a nyelvtanra. A levélre nagyon kevés időd van, de azt be lehet gyakorolni... mindenképp csinálj meg teszteket (időre is)

(nekem az volt a hátrány,hogy nem vagyok magabiztos,s mivel ceruzával kellett besatírozni a helyes válasz betűjelét én egyfolytában radíroztam)

A szóbelit,magnósat nem tudom, azt BME-en csináltam, mert ott csak egy vizsgázó van bent és nem kell több emberrel társalogni, csak a vizsgáztatóval és a magnós is egész emberi volt.

2011. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenki agyon dícséri, mert max 1x hasam el az ember, mire nyelvvizsgához jut. A bökkenő csak annyi, hogy ceruzával kell írnod a nyelvvizsgát, és innentől kezdve nem is lenne hiteles az egész... Én megbuktam, annak ellenére, hogy angolból én voltam az etalon az évfolyamon, és egy 100 órás felkészítésen is részt vettem.
2011. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kb. ötszöri ecl-es próbálkozás után (ahol MINDIG 1-2% miatt nem engedtek át, és nem csak velem csinálták ezt) elsőre meglett a telc írásbeli, 73 százalékosan. avagy ceruza ide, ceruza oda, ha egyszer angolból is megyek, ugyanezt a nyelvvizsgát fogom választani ;)
2011. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten azokra a feladatokra összepontosítasz és gyakorlod azokat akkor menni fog. Mondjuk az is igaz, hogy elég nehéz a nyelvezete... De ettől függetlenül meg lehet csinálni, főleg a szóbelit.
2011. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! köszi a válaszokat !
2011. aug. 3. 08:12
 8/10 anonim ***** válasza:

00:17 ez most komoly?

Szerintem ne illyeszünk el senkit a telc-től mert én elég pozitív tapasztalatokat hallottam rola pl. öcsémtöl aki angol közepet tett telcböl,igaz azt ö is elmondta hogy eléggé ráment a szókincsre,és azért valamennyire nem árt figyelmesnek lenni.

Amugy meg nem tudom a te szotáradban mit jelent az "etalon",de aki a 60 %-ot nem tudja elérni a nyelvvizsgán véleményem szerint távolrol sem az.

2011. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg, nyomi vagyok, mert megbuktam egy ceruzával írt nyelvvizsgán.... -_-


Ugyanmár!!!!! A véleményemet kérdezték, én pedig elmondtam!

2011. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért vagy nyomi mert megbuktál egy ceruzával irt nyelvvizsgán hanem azért mert nem tudod elismerni hogy "valljuk be akkor mégsem vagyok olyan etalon",hanem ehelyett ujjal mutogatsz meg kitalálstz mindenféle badarságot.Miért te most komolyan azt hiszed hogy ceruzával behuzod a jót és erre ők kiradirozzák és a rosszathuzzák be?Ebből látszik hogy nem vagy képpes elismerni felkészültséged hiányosságát és elkezdessz mindenféle ökörséget beszélni olyanoknak akik vizsga elött állnak és minden bizonnyal még sosem voltak nyelvvizsgán ill.pozitiv dolgokat biztatást várnának.

Elismerem hogy a véleményedet jo ha leirod de akkor az a véleményed legyen és ne valami negativum amit csak azért irsz mert megbuktál.

2011. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!